“Sarimbey Köylüleri Sulu Tarım İstiyor” « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 14:06

“Sarimbey Köylüleri Sulu Tarım İstiyor”

Çorum Merkez Sarimbey Köylüleri, arazileri suyla buluşturacak yatırımlara öncelik verilmesini istedi.

“Sarimbey Köylüleri Sulu Tarım İstiyor”
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 10:08

Çorum Merkez Sarimbey Köylüleri, arazileri suyla buluşturacak yatırımlara öncelik verilmesini istedi.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, beraberinde parti yöneticileri ile birlikte Sarimbey Köyü’nü ziyaret ederek halkın sorun ve talepleri hakkında bilgi aldı.

Sarimbeyliler, Serban Köyü’nde yapılması planlanan ve 6 bin dekarlık araziyi suyla buluşturacak olan tarımsal sulama göletinin bir an önce ihalesinin yapılmasını ve göletin hizmete açılmasını talep etti.

Yapılacak sulama göletinin Serban, Sarimbey, Kınık ve Tatar köylerinin arazilerini suyla buluşturacağı ifade edildi.

Sarimbey Köylüleri ayrıca arazilerinin sulanabilmesi amacıyla Hatap ve Koçhisar barajından Sarimbey’e su verilmesini talep etti.

Ürün çeşitliliğinin artırılması, üründe kalite ve verimliliğin sağlanması, tarımsal üretimden elde edilen gelirin artırılması amacıyla tarımsal sulamaya öncelik verilmesini isteyen vatandaşlar, kalkınmanın, ekonomik büyümenin ancak üretimle mümkün olabileceğinin altını çizdi.

CHP İl Başkanı Tahtasız ve Merkez İlçe Başkanı Tokgöz, köy halkının sorun ve talepleri hakkında bilgi alıp yerinde inceleme yaptıktan sonra talepleri ilgili makamlara ileteceklerini ve takipçisi olacaklarını söylediler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.