Abdullah Yaylası Turizme Kazandırılıyor « Çorum Gündemi

26 Ocak 2021 - 14:19

Abdullah Yaylası Turizme Kazandırılıyor

Başkan Şen Abdullah Yaylasında yapılan çalışmaları yerinde göstermek için Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı davet etti.

Abdullah Yaylası Turizme Kazandırılıyor
Son Güncelleme :

04 Eylül 2020 - 6:50

Başkan Şen Abdullah Yaylasında yapılan çalışmaları yerinde göstermek için Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı davet etti.

Yıllarca doğa turizmine büyük katkı sağlayan Abdullah yaylası son yıllarda terkedilmiş hale gelmiş, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ise göreve başladığı ilk günden Abdullah yaylasını tekrar doğa turizmine kazandırmak için tüm prosedürleri yakından takip ederek yerine getirmiş ve şu an yaylada bulunan terkedilmiş tesislerin bakım-onarım işleri aylarca süren çalışmalarla eski haline getirilmesine kısa süre kalmış ayrıca 10 adet bungalov evde vatandaşların hizmetine girmeye hazırlanıyor.

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’in daveti üzerine yaylada çalışmaları yerinde incelemek için gelen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Ak Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya’ya ziyaretinde, Çorum İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Uzunoğlu, Çorum İl Emniyet Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, Çorum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak eşlik ettiler.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve beraberindekileri, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Kargı İlçe Jandarma Komutanı J. Teğ. Yunus Emre Yılmaz, Kargı İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mustafa Topal, Belediye Meclis Üyeleri Abdulaziz Akgül, İbrahim Eken, Çorum İl Genel Meclis Üyeleri Vahit Kabakçı, Ahmet Devrez, Kargılı İşadamı Metin Erişken, Kargı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fevzi Bilgin, Abdullah Köyü Muhtarı Hüsamettin Kısacık ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Yayla tesislerinde yapılan çalışmaları yerinde incelen Çorum Vali Mustafa Çiftçi, Ak Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya ve beraberindekiler incelemelerinin ardından Başkan Şen ve çalışmayı üstlenen müteahhitten çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Başkan Şen ; ” Uzun süredir yaptığımız çalışmaların tamamlanmasına Allah’ın izniyle kısa bir süre kaldı.Yıllar önce turizme büyük bir katkı sağlayan efsane Abdullah yaylası uzun bir aradan sonra tekrar turizmde önemli bir nokta olacak.Tesislerimizin bakım onarımlarının yanı sıra 10 adet bungalov ev ve çok sayıda piknik yerlerinide çalışmalarımıza kattık.Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Vali Çiftçi ve Milletvekili Kaya ise Abdullah yaylasının eşsiz bir güzelliği olduğunu ve tesis tekrar açıldığında çok sayıda ailenin olmazsa olmaz uğrak yerlerinden bir tanesi olabileceğini belirterek, ellerinden gelen tüm yardımları yapacaklarını söylediler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: