Anne ve Oğlu Ölümden Döndü « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 22:47

Anne ve Oğlu Ölümden Döndü

Çorum’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen anne ve oğlu komşularının dikkati polis ve itfaiye ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı.

Anne ve Oğlu Ölümden Döndü
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 23:06

Çorum’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen anne ve oğlu komşularının dikkati polis ve itfaiye ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı.

Polis ve itfaiye ekipleri tarafından evlerinin kapıları kırılarak ölümden kurtarılan anne ve oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olay, Gülabibey mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Cumhuriyet 1. Sokak’ta yaşayan Muna Caddorı Khalaf Al Jumaılı duş almak için banyoya girdi. Bu sırada evde bulunan sobadan gaz sısıntısı başladı.

Evde bulunan 12 yaşındaki Abdullah Abdulcabbar Abbas Al Amı banyonun kapısına vurarak annesinden yardım istedi. Su sesinden annesine sesisni duyuramayan çocuk bu kez evin duvarlarına vurmaya başladı.

Komşuların dikkati faciayı önledi

Duvardan gelen sesleri duyan apartman sakinleri anne ve oğlunun bulunduğu daireye geldi. Zile basmalarına rağmen komşularından haber alamayan apartman sakinleri polisi aradı.

İhbar üzerine Bahçelievler Polis Merkezi Amirliği’ne bağlı çok sayıda ekip belirtilen adrese sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri kapı açamayınca itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Apartman dairesinin kapısını kırarak içeri giren polis ve itfaiye ekipleri yoğun dumanların arasında anne ve oğlunu yarı baygın halde buldu. Polis ve itfaiye ekipleri tarafından evden çıkarılan talihsiz anne ve oğlu olay yerinde hazır bulunan ambulansa alınarak ilk müdahaleleri yapıldı.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan anne ve oğlun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.