Bahçelievler İlkokulu’nun İhalesi Yapıldı « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 14:22

Bahçelievler İlkokulu’nun İhalesi Yapıldı

Çorum’da merkezde bulunan Bahçelievler İlkokulu’nun yapımı ile ilgili ihale yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Bahçelievler İlkokulu’nun İhalesi Yapıldı
Son Güncelleme :

04 Şubat 2021 - 13:32

Çorum’da merkezde bulunan Bahçelievler İlkokulu’nun yapımı ile ilgili ihale yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mevcut eğitim yapıları ile ilgili ülkemiz genelinde yapılan deprem dayanıklılık çalışmaları kapsamında, Bahçelievler İlkokulu binasının yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildiği hatırlatıldı.

2020 yılı Temel Eğitim Yatırım Programına alınan Bahçelievler İlkokulu mevcut binasının 2020 yılı Mayıs ayında yıkımının yapıldığı belirtilen açıklamada, yerine ise 20 derslikli 5 kattan oluşan (Bodrum, Zemin ve 3 adet Normal Kat) 2 adet atölye, 1 adet laboratuvar ve 1 adet destek eğitim odası yapılacağını kaydedildi.

Taban alanı 945 m2 olmak üzere toplam inşaat alanı 3 bin 968 m2 olarak inşa edilecek olan Bahçelievler İlkokulu binasının yapım ihalesi, Çorum İl Özel İdaresi tarafından 1 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

40 adet firmanın dosya verdiği ihaleye 25 adet teklif sunuldu. Yapılacak inceleme ve değerlendirme sonunda en avantajlı teklifi veren yüklenici ile sözleşme imzalanacak. İhale süreçleri dikkate alındığında itiraz olmadığı takdirde Mart ayı içerisinde sözleşme imzalanarak temel atılması planlanıyor.

360 gün olan yapım süreci ile ilgili her hangi bir aksaklık yaşanmazsa Bahçelievler İlkokulu, 2021-2022 yılı ikinci yarısına yetiştirilecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.