Çorum Gündemi

Bektaş, “Çorum’da Ayrımız, Gayrımız Olmaz”

AK Parti İl Genel Meclisi Gurup Başkanvekili Mehmet Bektaş, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Yıldız Bek’e cevap verdi. “Hodri Meydan” dedi.

Bektaş, “Çorum’da Ayrımız, Gayrımız Olmaz”
Bu haber 25 Mayıs 2020 - 21:44 'de eklendi

AK Parti İl Genel Meclisi Gurup Başkanvekili Mehmet Bektaş, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Yıldız Bek’e cevap verdi. “Hodri Meydan” dedi.

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Yıldız Bek, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il ve belediye başkanlarıyla video konferans toplantısına katılan, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “köylere yapılan yatırımların yüzde 95’i bitti” demesini eleştirmişti.

Çorum İl Özel İdare olarak, Ülkemizin köy sayısı olarak en büyük 3. İli olmasına rağmen bugüne değin köylere ‘ kanalizasyon, kilitparke, içme suyu’ gibi bir çok alanda hizmet verildiğini ifade eden Bektaş, “Bu çalışmalardan dolayı Ülkemizde gıpta ile anılan bir il olmuştur. Bugün birçok il, merkez köylerine bırakın kilit parkeyi stablize yol bile yapamamışken İl Özel İdaremiz en uzak dağ köyüne dahi bu hizmeti götürmüş, 2019 yılında tüm programlarda gerçekleştirme oranını yüzde yüz tamamlamıştır” dedi.

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Yıldız Bek, eleştirisine yaptığı yazılı açıklama ile cevap veren Bektaş, “Bütün bu çalışmaları aynı çatı altında olmasına rağmen hala ‘ göremedim, duymadım’ diyen, iki dönemdir İl Genel Meclis Üyesi Grup Başkan Vekilliği yapan ve hala köylerimizi ‘ Ak Partili olan ya da olmayan diye ayıran zihniyetin yaptığı bu açıklamalar ‘ el insaf yahuu’ dedirtmektedir” diye konuştu.

“Ak Parti grubu olarak bizler bugüne değin ‘hak’ anlayışı ile hizmetlerimize hiçbir ‘renk’ vermeden hassas bir anlayış ile devam etmiş bulunmaktayız ve bu sorumlulukla da yolumuza devam edeceğiz” diyen Bektaş açıklamasında şunları söyledi; ” Çorum’umuzda birlik ve beraberliğimizi bozacak, toplumsal ayrışmalara neden olacak her türlü söz ve eymenin bizzat karşısındayız. Bizler için söylemlerle yapılan ‘ŞOV’ değil halka verilen hizmetin huzuru önemlidir.

Bilinmelidir ki Ak Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan açıklamalar, yapılan hizmetleri ifade etmekte oldukça yalın bile kalmaktadır. İl Genel Meclis üyeliğinde bu kadar kıdemli olan ve meclisimizin bir önceki dönemde yapılan harcamalarını çabucak unutan! bu dönem de ise kısıtlı imkanlarına rağmen hizmetini aksatmayan meclisimize, bu denli hiç bir delile dayanmaksızın kurgusal söylemler içeren, ‘ acaba nasıl ilgi odağı olabilirim’ çırpınışlarını Ak Parti Grubu adına hiç bir suretle kabul etmiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi belgeli açıklamalar için ‘ hodri meydan ‘ diyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA