Belediye Sokak Hayvanlarını Besledi « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 15:51

Belediye Sokak Hayvanlarını Besledi

İskilip’te yağan karla birlikte belediye ekipleri sokak hayvanları için harekete geçti.

Belediye Sokak Hayvanlarını Besledi
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 10:54

İskilip’te yağan karla birlikte belediye ekipleri sokak hayvanları için harekete geçti. Ekipler, hem sokak hayvanları hem de yaban havanları için ilçenin muhtelif noktalarına mama bıraktı.

İskilip’te geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken Başkan Sokak Hayvanlarını unutmadı.

Onların beslenme konusunda daha da dikkatli olunması için talimat verdi. Başkan Ali Sülük’ün talimatıyla sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin belirli noktalarında bulunan hayvan besleme odaklarına günlük olarak mama bırakılırken, görevli Veteriner Hekim hayvanların beslenmesiyle ilgili ilçe halkını bilgilendirdi.

Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmamaları için düzenli olarak besleme yaptıklarını belirten Başkan Ali Sülük; “Merhamet kalpteki en değerli hazinedir. Yoğun kar yağışının ve soğukların olduğu bu günlerde hayvanlarımıza ekiplerimiz vasıtasıyla yiyecek ulaştırdık. Sokak Hayvanlarımıza düzenli bir şekilde beslenmelerini sağlıyoruz. Şu soğuk kış günlerinde, onların aç kalmamaları için günlük olarak besleme yapmaya çalışıyoruz. Siz değerli vatandaşlarımızı da, sokak hayvanlarına için daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.