Beşir Derneği’nden Ailelere Patates Yardımı « Çorum Gündemi

17 Mayıs 2021 - 15:42

Beşir Derneği’nden Ailelere Patates Yardımı

İhtiyaç sahiplerine umut olan Beşir Derneği birçok aileye patates dağıtarak destek oldu.

Beşir Derneği’nden Ailelere Patates Yardımı
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 8:34

İhtiyaç sahiplerine umut olan Beşir Derneği birçok aileye patates dağıtarak destek oldu.

Her ay yaptığı düzenli yardımlarla ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Dernek, korona virüs kapsamında ki tedbirleri dikkate alarak faaliyetlerine devam ediyor. Onlarca ailenin evlerini ziyarette bulunan dernek gönüllüleri, her ay yaptıkları periyodik yardımların yanı sıra ihtiyaç sahipleri için onlarca çuval patates dağıttı.

Beşir Derneği İl Temsilcisi M.Murat Beşikcioğlu; ‘’Beşir, “müjdeyi getiren, müjdeleyici” demektir. Müjdeleyici olmak, sosyal adâlete ve kardeşliğe destek olurken, yapılan hizmetlerin nimet olduğunun farkında olmayı gerektirir. Faaliyete geçirdiğimiz çalışmalar ve projeler ile gece gündüz başta ülkemiz ve kendi insanımızın hizmetini görürken aynı zamanda dünyanın her yerinde insanlığa yardım etme gayreti içerisindeyiz. Nerede mahzûn ve mahcûp bir gönül var ise orada onlarla olmanın gayreti içerisindeyiz.’’ifadesini kullandı.

İl genelinde tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelere yapmış oldukları periyodik yardımların yanı sıra bağış kurbanı ve patates ikramında bulunduklarına dikkat çeken Beşikcioğlu, şunları kaydetti: ‘gönüllülük esası ile Valiliğimiz bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile koordineli olarak çalışıyoruz.Yaptığımız bu çalışmalarla özellikle Pandemiden olumsuz etkilenmiş en çok zarar gören aileleri bir nebze olsun rahatlatma gayretindeyiz.’dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.