Çorum Gündemi

“Birlikte Başaracağız”

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde ölümlere yol açan corona virüsüne karşı mücadelemiz resmi kurumlarımız ile birlikte kesintisiz sürdürüyor.

“Birlikte Başaracağız”
Bu haber 01 Nisan 2020 - 18:45 'de eklendi

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde ölümlere yol açan corona virüsüne karşı mücadelemiz resmi kurumlarımız ile birlikte kesintisiz sürdürüyor.

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’nin de gündeminde olan corona virüsü sebebiyle dezenfeksiyon çalışmalarını başlatan Bayat Belediyesi, ilaçlama ağını genişletti. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı camiler, cadde ve sokaklar, sosyal tesisler ve kamu binalarında da ilaçlama çalışmalarına sürdürüyor.

Kararlı duruş

Ünlü, Corona Virüsüne karşı mücadele kapsamında İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Bayat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı ve Bayat Devlet Hastanesi ziyaret etti.

Çin’de ortaya çıkan corona virüsünün, Güney Kore, İran, İtalya ve dünyanın farklı ülkelerinde ortaya çıkmasının bütün dünyada paniğe neden olduğunu hatırlatan Başkan Ünlü, “Allah’a hamdolsun başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımızın Fahrettin Koca kararlı duruşu, olaya anında müdahale edilmesi, sağlık teşkilatımızın etkin mücadelesi sayesinde ülkemizde bugüne kadar corona virüsüne karşı mücadelemiz etkin bir şekilde devam ediyor” dedi.

Bayat Belediyesi olarak ilk günden itibaren gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Başkan Ünlü, “ Belediye ekiplerimizle istişare ederek toplu kullanılan alanlarda özellikle insanların yoğun olarak kullandıkları alanlarda ve kamu kuruluşlarında dezenfeksiyon çalışmalarını mümkün olduğunca sık sık yapmaya çalışıyoruz dedi. Corona virüsüyle mücadele kapsamında aktif olarak mücadele eden, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Bayat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı ve Bayat Devlet Hastanesini ziyaret ederek destek amaçlı maske verdik, her durumda bir ihtiyaçlarında yanlarında olacağımızı belirttik. “İnsanı Yaşat Ki , Devlet Yaşasın” desturuyla görevimizi yapmaya devam ediyoruz. Bunu Tüm Kurumlarımız ve Tüm Halkımızla hep Birlikte Başaracağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA