“Bu Süreçte Sağlık Çalışanları Çok Yoruldu” « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 17:22

“Bu Süreçte Sağlık Çalışanları Çok Yoruldu”

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı ve Başkan Yardımcıları, Heri Haber, Çorum Yaşam, Çorum Vatan ve Çorum Gündemi İnternet Sitelerinin bulunduğu basın bürosu ziyaret ettiler.

“Bu Süreçte Sağlık Çalışanları Çok Yoruldu”
Son Güncelleme :

31 Aralık 2020 - 23:23

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı ve Başkan Yardımcıları, Heri Haber, Çorum Yaşam, Çorum Vatan ve Çorum Gündemi İnternet Sitelerinin bulunduğu basın bürosu ziyaret ettiler.

Ziyarette Heri Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Külcü, Çorum Yaşam Genel Yayın Yönetmeni Duran Atak ve Çorum Vatan Genel Yayın Yönetmeni Ömer Doğan hazır bulundu.

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı ve Başkan Yardımcıları Eray Bayrak ve Salih Bozok, ziyaret sırasında sendikanın çalışmaları hakkında bilgi vererek, sağlık gündemi üzerine bir süre sohbet edildi.

Sendika olarak sağlık çalışanlarına her zaman destek olmaya, onların sorunlarını dile getirmeye devam ettiklerini ifade eden Saatci, “Bütün dünyayı saran Koronavirüs’e karşı mücadele eden arkadaşlarımızın her konuda yanındayız. Bu anlamda basınımızın büyük desteğine ihtiyacımız olduğu için şehrimizin önemli sitelerinden biri olan sizleri ziyaret ettik. Tüm halkımızdan tek isteğimiz evlerinde kalmaları” diye konuştu.

Koronavirüsün meslek hastalığı sayılması konusunda çıkan genelge için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Saatci, “Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacaklardır. Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre vazife malülü/meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanmıştır” dedi.

Vatandaşlara yılbaşı tedbirlerine uymaları konusunda çağrıda bulunan Saatci, bu süreç içerisinde gerek insanların gerekse de sağlık çalışanlarının çok yorulduğuna vurgu yaptı.

Bu zamana kadar 250’ye yakın sağlık çalışanının koronadan hayatını kaybettiğini hatırlatan Saatci, “Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsi görev şehidi oldu. Rabbim yakınlarına sabır versin” ifadelerini kullandı.

Külcü, Atak ve Doğan Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci ile Başkan Yardımcıları Eray Bayrak ve Salih Bozok’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, çalışmalarında başarılar dilediler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.