Çorum Gündemi

Çakmak Dede Kur’an Kursu İnşaatında Sona Doğru

Yapımı bir süre önce başlayan ve halkın destekleriyle yapılan Çakmak Dede Kur’an Kursu İnşaatında sona doğru çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Çakmak Dede Kur’an Kursu İnşaatında Sona Doğru
Bu haber 06 Aralık 2019 - 11:06 'de eklendi

Yapımı bir süre önce başlayan ve halkın destekleriyle yapılan Çakmak Dede Kur’an Kursu İnşaatında sona doğru çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

İskilip’te erkek öğrenciler için bir ihtiyaç olan Hafızlık ve Kur’an Kursu inşaatına bir süre önce başlanmıştı. Halkın destekleriyle yapımı devam eden Çakmak Dede Kuran Kursu inşaatında çok az işlerin kaldığını ve halkın da desteğiyle yakın zamanda açılışa hazırlandığının bilgisine ulaştık.

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yapılan açıklama şu şekilde ; “ Başta Çorum Valimiz Mustafa Çiftçi Bey’in, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül Bey’in, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Bey’in, vakfımıza ve kurs inşaatımıza gönül vermiş çalışan arkadaşlarımızın ve desteğini esirgemeyen değerli halkımızın gayretleriyle bu hale geldi. Yapılan yardımlar ve çalışmalar için çok teşekkür ederiz. Hafızlık ve Kur’an Kursu İnşaatında sona doğru yaklaşırken çok az bir çalışma yaparak, Allah’ın izniyle en kısa sürede eğitim yuvamızı açacağız. Değerli Halkımızdan Kur’an Kursumuzu bitirmek için yardım ve bağışlarınızı bekliyoruz. Yarınlara ve İslam’a hizmet edecek olan binamızı bitirip, İslam’a hizmet etmeyi ve hizmet edecek nesil yetiştirmeye vesile oluruz. Rabbim yaptığınız, yapacağınız yardım ve bağışları dergâhı izzetinde kabul etsin ”denildi.

Çakmak Dede Kur’an Kursu İnşaatı yardım ve bağışlar için bankada açılan hesap numarası, sorularınız ve istekleriniz için aşağıda belirtilen numaradan irtibata geçebilirsiniz.

İrtibat No: 0364 511 6070
T.C. Ziraat Bankası – İskilip Şubesi İban No
TR32 0001 0000 7900 0019 7554 22

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA