Çalışmalarda Sona Gelindi « Çorum Gündemi

25 Ocak 2021 - 01:43

Çalışmalarda Sona Gelindi

Laçin Kaymakamlığı tarafından projesi ve ihalesi yapılan Yeşil Göl proje çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Çalışmalarda Sona Gelindi
Son Güncelleme :

09 Eylül 2020 - 13:40

Laçin Kaymakamlığı tarafından projesi ve ihalesi yapılan Yeşil Göl proje çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Çorum’un Laçin ilçesinde bulunan, sahip olduğu doğa manzarası ve güzelliği ile saklı cennet olarak tabir edilen yeşil gölün turizme kazandırılması için çalışmalar başlatılmıştı.

2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Laçin Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA)’na sunulan “Yeşil Göl” başlıklı proje, OKA tarafından onaylanarak 28 Nisan’da 1 milyon 270 bin TL bedelle ihale edilmişti. Proje bütçesinin 605 bin tutarındaki bölümü OKA, kalan kısmı ise Çorum İl Özel İdaresi tarafından finanse edilmişti.

Konu ile ilgili Laçin Kaymakamı Emine karataş tarafından yapılan açıklamada, “Proje tamamlandığında doğa harikası olan Yeşil Gölümüz turizme kazandırılacak ve restoran, kafeterya, yöresel satış pazarı, futbol ve voleybol sahaları, iskele, kamelyalar bisiklet ve yürüyüş yolları tamamlanarak vatandaşlarımızın daha çok istifade edebileceği alanlar oluşturulmuş olacaktır. Kıymetli vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: