Çorum Gündemi

Cansuyu, Kurbanları Yerlerine Ulaştırdı

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum İl Temsilcisi Ahmet Akif Çoban, Cansuyu’na emanet edilen bütün kurbanlar kesilerek kayda alındığını söyledi.

Cansuyu, Kurbanları Yerlerine Ulaştırdı
Bu haber 15 Ağustos 2019 - 13:31 'de eklendi

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum İl Temsilcisi Ahmet Akif Çoban, Cansuyu’na emanet edilen bütün kurbanlar kesilerek kayda alındığını söyledi.

Bağışçılara bu kayıtların ulaştırılacağını belirten Çoban, “Dünyanın birçok bölgesinde Kurban çalışması yapan Cansuyu Yardımlaşma Derneği bu kurban bayramında 1 milyon yardıma muhtaç insana ulaşarak kurban eti dağıttı” dedi.

“Hayırseverlerin kendisine emanet ettiği bütün kurbanları tek tek kayda alan dernek ve bütün kurbanları bayram süresince kesti ve et olarak dağıttı” diyen Çoban konu ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Dünyanın birçok bölgesinde Kurban çalışması yapan Cansuyu Yardımlaşma Derneği bu kurban bayramında 1 milyon yardıma muhtaç insana ulaşarak kurban eti dağıttı. Hayırseverlerin kendisine emanet ettiği bütün kurbanları tek tek kayda alan dernek ve bütün kurbanları bayram süresince kesti ve et olarak dağıttı.

Arakan’danMoro’ya Afrika’dan Uzakdoğu’ya, Balkanlar’dan Ortadoğu ülkelerine kadar savaş, işgal, doğal afet mağduru coğrafyalar başta olmak üzere farklı ülkelere giden Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekipleri 1 Milyon insana ulaştı. Kırım, Hindistan, Moro, Gazze, Bangladeş, Arakan,Moro, Moğolistan, Togo, Cibuti, Mali, Sudan, Darfur, Yemen Kampları, Filistin Kampları, Çeçen Kampları, Çad, Kamerun,fildişi sahili, Tanzanya, Gine, Benin, Somali gibi ülkelerde çalışma yapan Cansuyu ekipleri emanetleri yerlerine ulaştırdı.

KURBAN KESİMİ VE DAĞITIMI KAYDA ALINDI

Çoban, kurbanın İslam kardeşliğinin en sıcak uygulamalarından biri olduğu ve kardeşleri buluşturan bir misyona sahip olduğuna özellikle vurgu yapılarak bütün bölgelerde kurbanların sorunsuz bir şekilde kesildiği ifade edildi. Yaklaşık 1 Milyon kişiye ulaşan Cansuyu ekipleri, ayrıca gidilen bölgelerdeki mağdur ve yardıma muhtaç insanların durumlarını da ele alarak su kuyularından okullara kadar birçok alanda projeler hazırladı. Bölgedeki sivil toplum kuruluşları ve hükümet yetkilileri ile de çeşitli görüş alış verişlerinde bulunan Cansuyu ekipleri hemen bütün ülkelerde Türkiye Büyükelçiliklerini de ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu.

AFRİKA CANSUYU İLE GÜLDÜ

Afrika’nın birçok bölgesinde kurban kesen ve en ücra köşelere kadar ulaşan Cansuyu ekipleri özellikle Cibuti’deki Somali ve Yemen Kampları, Sudan Darfur’daki Kamplar, Çad, Kamerun, Cibuti ve Somali gibi ülkelere ağırlık verdi. Cansuyu, mülteci kamplarında mültecilere kurban eti dağıtımının yanı sıra gıda, gıda yardımında bulundu ve su kuyusu çalışması yaptı.

GAZZE BAYRAM ETTİ

Cansuyu Derneğimiz, bu yıl da Gazze’yi ihmal etmeyerek hayırseverlerin bağışladığı kurbanları Gazze’de kesti. Kuşatma altındaki şehirde binlerce insanın yüzünü güldüren Cansuyu Derneği satın aldığı kurbanları bayram süresince kesti, parçaladı ve yardıma muhtaç Gazzeliye dağıttı. Dernek aynı zamanda Moro, Irak, Suriye, Çeçenistan gibi birçok sıkıntılı bölgede kurban kesim ve dağıtımları yaptı. Dernek, Lübnan’da bulunan Suriyeli Mülteciler için de kurban organizasyonu yaparak yüzleri güldürdü.

KIRIM’I VE ARAKAN’I SAHİPSİZ BIRAKMADIK

Cansuyu Derneği’nin Kırım ekipleri, kendilerine emanet edilen kurbanları keserek Kırım’ın mazlumlarına ve yardıma muhtaç insanlara dağıttılar. Kırım’ın muhtelif yerlerinde kesim yapan Cansuyu ekipleri mağdur Kırım halkına umut oldu. Dernek aynı zamanda hayırseverlerin kendilerine emanet ettiği Arakan kurbanlarını da keserek mazlum ve mülteci Arakan halkına umut oldular.


SUDAN VE TOGO DA ŞENLENDİ

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Afrika’nın en geniş coğrafyasına sahip 3’üncü ülke olan Sudan’daki Müslümanlara Türkiye’den gönderilen kurban yardımlarını ulaştırdı. Yine Cansuyu ekipleri, Afrika’nın unutulmuş ve gözardı edilen ülkelerinden Togo’ya giderek yüzleri güldürdü.

KURBAN KESİM GÖRÜNTÜLERİ BAĞIŞÇILARA VERİLİYOR

Çoban, Cansuyu derneğimizin ekibi her yıl olduğu gibi bu yıl da güven ve hassasiyeti ilk sıraya koydu. Kurbanların satın alınmasından etlerin teslim edilmesine kadar her adımda dikkatli davranılırken, kesim sırasında da her bir kurbanın vekâleti tek tek kesim yapan şahsa aktarıldı ve tüm işlem bağış sahibine iletilmek üzere kamera ile kayıt altına alındı. Bayramdan sonraki süreçte, videonuz hazırlandığında, kurbanınıza ait videonuzu izleyebileceğinize dair tekra bir sms gönderilecek ve size özel şifreniz ile videonuzu internet sitesinden izleyebileceksiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA