Çorum Gündemi

Çorum’a Doktor Müjdesi!

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Çorum’a 28 doktor kadrosunun verildiği açıkladı.

Çorum’a Doktor Müjdesi!
Bu haber 26 Şubat 2020 - 16:18 'de eklendi

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Çorum’a 28 doktor kadrosunun verildiği açıkladı.

Milletvekili Kaya, 91. dönem devlet hizmetleri yükümlülüğü kurasından Çorum’a da ihtiyaca binaen doktor ataması yapıldığını bildirdi. Kura ile 8 uzman doktor ve 20 pratisyen olmak üzere 28 doktorun atandığını belirten Milletvekili Oğuzhan Kaya,

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 10 pratisyen hekim ataması yapıldığını ayrıca, Sungurlu Devlet Hastanesi’ne 4, İskilip Devlet Hastanesi’ne 2, Uğurludağ, Mecitözü, Oğuzlar ve Boğazkale Devlet hastaneleri de 1’er pratisyen hekim atandığını duyurdu.

Kaya, ayrıca Boğazkale ve Uğurludağ’a 1’er uzman aile hekimi atamasının da kura ile yapıldığını kaydetti.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2, Osmancık ve Bayat Devlet Hastanelerine ise 1 Çocuk Sağlığı Hastalıkları uzmanı atandığını söyleyen Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Devlet Hastanesi’ne 1 Dahiliye Uzmanı, İskilip Devlet Hastanesi’ne de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktor atamasının yapıldığını ifade etti.

Yapılan atamalarla birlikte hastanelerde yaşanan doktor sıkıntısının bir nebze de olsa ortadan kaldırıldığını kaydeden Milletvekili Oğuzhan Kaya, yapılan atamanın Çorum’a ve doktorlara hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA