Çorumlunun Yaptığını Kimse Yapamaz « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 16:08

Çorumlunun Yaptığını Kimse Yapamaz

Türkiye’de yaklaşık 10 milyon işçinin büyük bir heyecanla ve merakla beklediği 2021 yılında uygulanacak asgari ücret tutarı, yarın yapılacak olan son toplantıda belli olacak.

Çorumlunun Yaptığını Kimse Yapamaz
Son Güncelleme :

27 Aralık 2020 - 18:22

Türkiye’de yaklaşık 10 milyon işçinin büyük bir heyecanla ve merakla beklediği 2021 yılında uygulanacak asgari ücret tutarı, yarın yapılacak olan son toplantıda belli olacak.

İşçi, işveren ve bakanlık temsilcilerinin farklı farklı ücretler telaffuz ederken, bazı kurumlar ise işçisine ödeyeceği ücreti açıkladı.

Bunlardan biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yavaş’ın bu açıklaması bazı çevreler ve basın kuruluşları tarafından ülke gündeminde bir numaralı konu haline getirildi.

Çorum’da da sıkça konuşulup tartışılan Yavaş’ın açıklamasının ardından gözler Çorum Belediyesi’ne çevrildi.
Çorum Belediyesi’nde ise, durumun bütçesi kat kat fazla olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne göre çok daha iyi olduğu görülüyor.

Aldığımız bilgiye göre, Çorum Belediyesi, 2020 yılında işçisine ödeneği en düşük ücret 3 bin 200 TL oldu.

Yani, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın vaat ettiği ve kamuoyunda adeta göklere çıkarılan 2021 işçi ücretlerinden fazlasını Çorum Belediyesi bir yıl önce işçisine ödüyordu.

Hatta, Çorum Belediyesi, 2021 yılı için de ayrıca işçi maaşlarına zam yapacak. Asgari ücretinin belirlenmesinin ardından işçiye yapılacak zam miktarı da Belediye yönetimi tarafından tespit edilerek kamuoyuna açıklanacak.

“Aşkla çalışan yorulmaz” düsturunu işçisine de yansıtan ve hak ettiği maaşın ödenmesi konusunda da titiz davranan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın maaş konusunda işçi temsilcilerinin görüşlerini alarak makul ve kabul edilebilir bir artış yapması bekleniyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.