DEVA Partisi Büyük Kongreye Gidiyor « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 14:32

DEVA Partisi Büyük Kongreye Gidiyor

43 ilde örgütlenmesini tamamlayan DEVA Partisi 1. Olağan Kongresi’ni 29 Aralık Salı günü yapacak.

DEVA Partisi Büyük Kongreye Gidiyor
Son Güncelleme :

14 Aralık 2020 - 9:16

43 ilde örgütlenmesini tamamlayan DEVA Partisi 1. Olağan Kongresi’ni 29 Aralık Salı günü yapacak. Kongre sonrasında örgütlenme çalışmalarına devam edecek.

DEVA Partisi 1. Olağan Kongresi koronavirüs tedbirleri nedeniyle 29 Aralık Salı günü yapılacak.

9 Mart’ta kurulan DEVA Partisi, seçime girme yeterliliği sağlamak için örgütlenme sürecini, pandeminin zor koşullarına rağmen, tamamladı. Siyasi Partiler Yasası gereği, bir siyasi partinin seçime girebilmesi için 81 ilin en az yarısında örgütlenmesi ve seçimlerden en az 6 ay önce, seçilmiş delegelerle olağan büyük kongresi yapması gerekiyor.

ÖRGÜTLENME ŞARTI TAMAMLANDI
Kongrelere Genel Başkan Ali BABACAN ın katılımı ile 04 Ekim de Çorum dan başlayan DEVA Partisi, Yaklaşık 2 ayda 43 kongresinin 41’ine Sayın Babacan’ın bizzat katılımıyla örgütlenme koşulunu sağladı ve yılbaşından önce büyük kongre kararı aldı.

ALİ BABACAN TEK ADAY OLACAK
Genel Başkan Ali Babacan’ın tek aday olması beklenen 1. Olağan Büyük Kongre’de partinin 600 delegesi, 50 üyeli Genel Merkez Yönetim Kurulu (GMYK) ve Genel Merkez Disiplin Kurulu üyelerini belirleyecek.

KONGRE SONRASI ÖRGÜTLENME ÇALIŞMASI SÜRECEK
Parti yönetimi, büyük kongrenin ardından başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere diğer illerde örgütlenme çalışmalarını sürdürecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.