Dodurga Spor Salonu’na Kavuşuyor « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 14:54

Dodurga Spor Salonu’na Kavuşuyor

Dodurga İlçesi’nde inşa edilecek olan Spor Salonu 30 Aralık 2020 tarihinde ihale edilecek.

Dodurga Spor Salonu’na Kavuşuyor
Son Güncelleme :

15 Aralık 2020 - 16:30

Dodurga İlçesi’nde inşa edilecek olan Spor Salonu 30 Aralık 2020 tarihinde ihale edilecek.

3 dönemdir Dodurga’da Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Aydın’ın yoğun girişimleri ve temasları neticesinde ilçeye çok önemli yatırım ve hizmetler kazandırılıyor. Dodurga’nın kalkınması, güzelleşmesi ve daha yaşanabilir bir kent haline gelmesi için gece-gündüz çalışan Başkan Aydın, son olarak da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan spor tesisleri talebinde bulunmuştu.

Çorum Milletvekillerinin de desteği ile Bakan Kasapoğlu, Dodurga’ya spor kompleksi, yüzme havuzu sözü vermişti.

Verilen sözlerden ilki gerçekleşiyor. Belediye tarafından yer tahsisi yapılan Spor Salonu, 30 Aralık 2020 tarihinde ihale edilecek.

Dodurga Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılacak olan ihale saat 13.30’da başlayacak.Spor Bakanlığı desteği ile Dodurga Belediyesi tarafından yaptırılacak olan spor salonunun standartlara uygun olacağı ve her türlü spor müsabakalarının oynanabileceği öğrenildi.

Spor Salonu’nun yapılacak olmasına en fazla sevinenler şüphesiz gençler oldu. Dodurgalı gençler, spor salonunun yapılacak olmasında emeği geçen Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya ile Belediye Başkanı Mustafa Aydın’a teşekkür ettiler. Diğer yandan Dodurga İlçesi’nde spor kompleksi içerisinde yer alacak sentetik çim sahanın da 2021 Ocak ayı içerisinde ihalesinin yapılacağı belirtildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.