Çorum Gündemi

“Ekonomi Cehennemin Dibine Yol Almaktadır”

Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, başta AKP olmak üzere tüm partilerin içlerinde olan FETÖ terör örgüte geçmişte ve son dönemlerde bağlantıları olan kişileri adalet önüne çıkartılmak zorunda olduklarını söyledi.

“Ekonomi Cehennemin Dibine Yol Almaktadır”
Bu haber 19 Temmuz 2019 - 7:20 'de eklendi

Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, başta AKP olmak üzere tüm partilerin içlerinde olan FETÖ terör örgüte geçmişte ve son dönemlerde bağlantıları olan kişileri adalet önüne çıkartılmak zorunda olduklarını söyledi.

Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz ülke gündemi ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

FETÖ’nün siyasi ayağının bir an evvel ortaya çıkarılmasını isteyen Sakınmaz, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılını geride bıraktık Rabbim bu millete bir daha böyle gece yaşatmasın tüm ulus olarak başta devlet büyüklerimiz bu tür girişimlere yeltenecek akımları gözden geçirerek gereken cezai müeyyideyi vermelilerdir. Devletin her kademesinde olduğu gibi siyasi ayağının da bir an evvel ortaya çıkartılıp halkın bilgisine sunmalılardır” dedi.

“Başta Akp olmak üzere tüm partilerde bu örgüte geçmişte ve son dönemlerde kimin bağlantıları olmuş ise adalet önüne çıkatmak zorundadırlar” diyen Sakınmaz açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Yaşanmakta olan büyük ekonomik kriz bir hakkın geri iade edilmesini de akıllara getirmiştir . Bu hak rahmetli Erbakan Hoca’nın hakkıdır.

AKP’nin ilk dönemlerinde yabancılar Türk ekonomisini öve öve bitiremiyorlardı tam da o günlerde Erbakan Hoca dış kaynaklı bir belgeyi kamuoyuna açıklamış, bakmayın siz bu yabancıların AKP’yi övdüğüne, bunu bilinçli yapıyorlar lakin gerçeği gizliyor ve kendi aralarında şu belgede yazdıkları gibi ekonomimizi nasıl çıkmaza soktuklarını anlatıyorlar.

Bu belgenin son satırında aslında olayı özetliyorlar burada yazıyor ki Türk ekonomisi bu hali ile cehennemin dibine yol almaktadır.

İşte rahmetli Erbakan bugün gelinen noktayı en başta göstermiş ve uyarılarını yapmıştı. O gün bir takım cemaatler ve basının bir kısmı bu uyarıyı çarpıtmış, Erbakan AKP’ye oy veren cehenneme gider diyor diyerek gerçekleri gizlemişler, itibar saldırısında bulunmuşlardı .

Gelinen noktada sadece geçen sene 1 milyon 100 bin kişi işsiz kalmıştır ülkenin mal varlıklarının çoğu satılmış bir kentilyon kamu bir kentilyon dan özel sektör borca sokulmuştur. Bu seneki önceden yok diyorlardı artık diyemiyorlar, borcun ödenecek yıllık faiz miktarı 117 katrilyon dur, asla ana borca yaklaşamıyorlar bile.

Gurbetçilerimizin izin dönemindeyiz içeriyi bitiren AKP tabi ki gurbetçiyi de unutacak değildi, gurbetçilerin SSK prim ödemelerine şu günlerde meclise verdikleri bir yasa ile %100 zam yapmaya hazırlanmaktadırlar. AKP gurbetçilerin emekli olunca %36 daha düşük maaş almasını da planlamaktadır emeklilik yaşları da yükselecektir.

Şimdi bizde Çorumlu gurbetçi kardeşlerimize memlekete değil de cehenneme hoş geldiniz desek umarız Erbakan hocamız gibi planlı bir saldırıya uğramayız” ifadelerini kullandı. 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA