Elektrik Üretim Tesisinin % 80’i Tamamlandı « Çorum Gündemi

24 Ocak 2021 - 05:25

Elektrik Üretim Tesisinin % 80’i Tamamlandı

Çorum Belediyesi tarafından organik içerikli çöp atıklarından elektrik enerjisi üretmek amacıyla inşa edilen tesisin % 80’i tamamlandı.

Elektrik Üretim Tesisinin % 80’i Tamamlandı
Son Güncelleme :

09 Eylül 2020 - 16:47

Çorum Belediyesi tarafından organik içerikli çöp atıklarından elektrik enerjisi üretmek amacıyla inşa edilen tesisin % 80’i tamamlandı. Atıkları ekonomiye kazandıracak olan tesisteki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahimAşgın, tesiste çöplerden yılda 14 Milyon 500 bin Kilowatt elektrik üretileceğini ifade etti.

Seçim öncesi taahhütleri arasında yer alan çöp gazından elektrik enerjisi üretimi projesini önemsediklerini belirten Başkan Aşgın, söz verdikleri bir projeyi daha hayata geçirdiklerini vurguladı.

Projenin yıl sonunda hizmete gireceğini dile getiren Başkan Aşgın, Dalatığı, çimen atığı, organik pazar atıkları, evsel nitelikli organik atıklardan çıkan gazdan elektrik enerjisi üretecek olan tesisimizin inşaat çalışmaları büyük oranda tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde de tesisimizin inşaat çalışmalarını tamamlayıp hizmete sunacağız. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Başkan Aşgın, kurulacak olan tesis ile birlikte atıkları hem değerlendireceklerini hem de bu atıkların çevreye zarar vermesini önleyeceklerinin altını çizdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: