‘Esnaf ve Sanatkarlarımız İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz’ « Çorum Gündemi

16 Nisan 2021 - 20:07

‘Esnaf ve Sanatkarlarımız İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret etti.

‘Esnaf ve Sanatkarlarımız İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz’
Son Güncelleme :

07 Ocak 2021 - 18:17

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret etti.

Ziyarette, Ticaret Sanayi Odasının faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunulup, bölge ekonosi sanayici ve iş insanlarının, esnafın beklenti ve talepleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

“Oda ve Borsalarımız, kamu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip mesleki kuruluşlar olup üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişimini sağlamak amacıyla görevlerini ifa etmektedir” diyen Kavuncu, ziyaret ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Bu anlamda oldukça önemli bir görev üstlenen Ticaret ve Sanayi Odamız; esnaf ve sanatkârlarımızın hem birbirleriyle olan ilişkisini geliştirirken hem de yapılan iş ve işlemlerin hukuksal alanda yapılmasına yardımcı olarak kamu kurum ve kuruluşlarımızla uyum içerisinde görev yapmaktadır.

Sanayi ve ihracat alanlarında sahip olduğu güç ve her geçen gün artan potansiyeliyle bölgemizin parlayan yıldızı Çorum’umuzu ticaret ve sanayi merkezi haline getirmek için işbirliği yaptığımız, bu anlamda en etkili mercilerden biri olan Çorum Ticaret ve Sanayi Odamızla tasarlanan projelerin hayata geçirilmesi, esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerinin gerçekleştirilmesi için hep birlikte çalışıyor, gayret ediyoruz.

Tüm dünyayı etkileyen salgın döneminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde aldığımız tedbirlerle etkilenen esnaf ve sanatkârlar için birçok destek devreye alındı. Hibe, kredi ve eğitim destekleri, Kovid-19’un iç ticaretteki etkilerine “panzehir” oldu. İnşallah önümüzdeki süreçte salgının etkileri azalacak, her şey çok daha güzel olacaktır. Bu güne kadar üzerine düşeni hakkıyla yapan Devletimiz bundan sonra da gereğini yapacaktır.

Yerli ve milli üretim hamlemizle, her geçen gün güçlenen ekonomimizle… yenidünya düzeninde 10 büyük ülke arasına girme hedefimizi inşallah gerçekleştireceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye hedeflerine ulaştığımızda Çorum olarak ülkemizin ekonomisine ciddi katkı sunan ticaret ve sanayi merkezi olama hedefimize ulaşmış olur, biz de yerimizi almış oluruz. Bu hedef için el birliğiyle durmadan, yorulmadan, dinlenmeden çalışmalıyız.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’a, Yönetim Kurulu Üyelerine ve mesai arkadaşlarına verimli çalışmaları vesilesiyle teşekkürlerimi sunuyorum”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.