“Evinizde 15 Dakikada Covid-19 Testinizi Yapıyoruz” « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 14:35

“Evinizde 15 Dakikada Covid-19 Testinizi Yapıyoruz”

Ankara’da faaliyet gösteren bir firmanın yerli imkanlarla ürettiği 15 dakika içerisinde sonucu öğrenilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Antijen ve Antikor testi Çorum’da yapılmaya başlandı.

“Evinizde 15 Dakikada Covid-19 Testinizi Yapıyoruz”
Son Güncelleme :

16 Aralık 2020 - 10:37

Ankara’da faaliyet gösteren bir firmanın yerli imkanlarla ürettiği 15 dakika içerisinde sonucu öğrenilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Antijen ve Antikor testi Çorum’da yapılmaya başlandı.

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan Oncosem Onkolojik Sistemler firması yerli imkanlarla Kovid-19 antijen testi üretmeyi başardı.
İlaç hazırlama sistemleri alanında Ankara’da faaliyet gösteren bir firma, yerli imkanlarla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) antijen testi üreterek Almanya başta olmak üzere 20 ülkeye ihraç etti.

Türkiye’de üretilen ve 20 ülkeye ihraç edilen antijen ve antikor testlerinin Çorum’a getirdiklerini açıklayan Ali Baki Eke, “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Korona Virüs pandemisi etkisini artırarak devam ettirmektedir dünyada Corona virüse yakalanan her 10 hastadan neredeyse 7’si hastalığı belirti olmadan ya da hafif şekilde atlatmaktadır, hafif şekilde veyahut belirtisiz şekilde atlatan kişilerin teması sonucu kronik hastalığı olanlar ve yaşlı hastalarımıza bulaşmış olduğundan dolayı sancılı bir süreç geçiriyoruz” dedi.

Günümüzde teknoloji ile doğru orantılı olmakla beraber sağlık alanında da ilerlemeler olduğuna işaret eden Eke, “Ülkemizde üretilen sağlık bakanlığı tarafından onaylı antijen ve antikor testi dünya genelinde 20 ülkeden fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Covid-19 antikor testi daha önceki süreçte hastalığı geçirip geçirmediğimizi, antikor oluşumunu ve şu anlık pozitif veya negatif durumunu göstermektedir.Covid-19 antijen testimiz ise hastalığın şu an vücudumuzda aktif olarak bulunup bulunmadığını göstermektedir” ” diye konuştu.

2 testin sonucunun 15 dakika gibi kısa sürede hastane stresi yaşamadan verdiklerini kaydeden Eke, “Covid-19 antijen testi mizin %98 antikor testi mizin ise %95 doğruluk oranı vardır. Çorum’da geçen hafta itibari ile uygulamaya başladığımız test hizmetimiz için 7 gün 24 saat bizimle 0 (544) 696 43 93 nolu telefondan iletişime geçerek, ister evinizde, isterse işyerimizde Covid Antikor testini 100,00TL.ye, Covid Antijen testi 150,00 TL,ye yaptırabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.