Haydi Çorum Teknofest ‘ e « Çorum Gündemi

17 Mayıs 2021 - 15:25

Haydi Çorum Teknofest ‘ e

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest heyecanı yeniden başlıyor.

Haydi Çorum Teknofest ‘ e
Son Güncelleme :

17 Ocak 2021 - 13:05

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest heyecanı yeniden başlıyor.

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Teknofest teknoloji yarışmaları ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri olmak üzere farklı yaş gruplarına yönelik düzenleniyor. 34 farklı kategoride gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen Teknofest ile toplum ve gençlerimizde bilim konusunda farkındalık oluştuğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Ülkemizin geleceğine umutla bakabilmek, gençlerimizde bilimsel çalışma kültürünün oluşturulması, teknik proje yapabilme altyapısının güçlenmesi ve ilimizin her alanda temsil kabiliyetinin artırılması için; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi ‘nin teşvikleri ile Teknofest ‘e katılacak takımlarımıza lojistik ve teknik destek sağlayacağız.

Bu yarışmalar ile insanlığın yararına birçok teknoloji ortaya çıkıyor, gençlerimizde sosyal sorumluluk farkındalığı gibi sayısız yararlılık kazanılıyor. Güçlü Türkiye için, üreten ve çalışan gençlerimiz ile daha da güçleneceğiz. İlimizden tüm öğrencilerimizi hayallerinin peşinden koşmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.