İskilip Keşkeğine Patent Alınıyor « Çorum Gündemi

17 Mayıs 2021 - 15:21

İskilip Keşkeğine Patent Alınıyor

İskilip Belediyesi meşhur İskilip Ramazan Keşkeğine patent için başvuruda bulunuluyor.

İskilip Keşkeğine Patent Alınıyor
Son Güncelleme :

08 Şubat 2021 - 15:47

İskilip Belediyesi meşhur İskilip Ramazan Keşkeğine patent için başvuruda bulunuluyor.

İskilip Belediye Başkan Ali Sülük’ün talimatları ile Ramazan Ayının vazgeçilmezi olan, Ramazan Keşkeği için Türk Patent Kurumuna, patent başvurusunda bulunuluyor.

PATENT İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Belediye Proje Birimi tarafından yapılan açıklamada; “ Başkanımızın talimatıyla İskilip Ramazan Keşkeği için başlatmış olduğumuz patent alma işlem çalışmalarımız devam ediyor. Gerekli çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Türk Patent Kurumuna patent başvurumuzu tamamlayacağız” denildi.

YEMEK KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Başkan Ali Sülük yaptığı açıklamada; “ Manevi ve kültürel değerlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. İlçemizin zengin mutfak kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer alan, İskilip Ramazan Keşkeğimiz için patent başvurusunda bulunuyoruz. Daha önce patentini almış olduğumuz İskilip Dolmamız ve Turşumuz için, patent başvurularımıza bugün bir yenisini daha ekleyerek İskilip Ramazan Keşkeğimiz için başvuruda bulunuyoruz. Patent başvuru işlemini tamamladıktan sonra, patentimizi alarak ilçemizin yemek kültürünü dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.” şeklinde ifade etti.

PATENT ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Başkan Ali Sülük ilçede var olan lezzetler ve ürünler ile ilgili çalışmaların devam edeceğini dile getirdi. Yaptığı açıklamada; “ İlçemize özgü lezzetler ve ürünler için gerekli patent çalışmalarını yapıp ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacak çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.