“Korku, Demokrasi ve Geleceğimizi Tehdit Altına Almaktadır” « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 17:43

“Korku, Demokrasi ve Geleceğimizi Tehdit Altına Almaktadır”

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yaratılan korkunun ülkenin geleceğine ve demokrasisini tehdit ettiğini söyledi.

“Korku,  Demokrasi ve Geleceğimizi Tehdit Altına Almaktadır”
Son Güncelleme :

01 Şubat 2021 - 9:55

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yaratılan korkunun ülkenin geleceğine ve demokrasisini tehdit ettiğini söyledi.

Vargeloğlu, “Genel gidişattan memnuniyet duymayanların oranı, iktidar için alarm zillerini çaldıracak yükseklikte seyrediyor” dedi.

Son günlerde iktidar ve muhalefetin en çok seslendirdiği konunun daha fazla demokrasi ve daha fazla özgürlük söyle olduğuna dikkat çeken Vargeloğlu, bu söylemin çok hayati, önemli ve de güzel olduğunu ancak yaşananların saha çalışmalarının bunun tam tersini ortaya koyduğunu ifade etti.

Milletin önce ekmeğine baktığını, ekmeği yerinde ise karnı doyuyorsa diğer konuları görmezlikten gelebildiğini söyleyen Vargeloğlu;

Hatta “çalsın ama iş yapsın” diye öneriyor.

“MetroPOLL’Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin “2021’e Dair İlk Değerlendirmeler” başlıklı yeni yıldaki ilk araştırması, seçmen için ekonomik durumun önceliğini koruduğunu gösteriyor.

Seçmen, işsizlik ve hayat pahalılığının gündemlerindeki en hayati sorun olduğunu düşünüyor. Seçmenlerin kahır ekseriyeti, geçim şartlarının kötüleştiğini, Türkiye’de bir yoksulluk sorununun olduğunu belirtiyor.
*Genel gidişattan memnuniyet duymayanların oranı, iktidar için alarm zillerini çaldıracak yükseklikte seyrediyor. *

Oysa ki Ekonomi bir sonuçtur.
Olmayan Hukuk Sistemi, Bozulan Eğitim Sistemi, Liyakatsiz Kadrolaşma ve Yönetimin sonucu mevcut KÖTÜ EKONOMİ dir.

Mevcut yönetim, elde edilen kazanımları yok sayarak, iş yapan insan kaynağını bertaraf edip, kendine inanıp güvenen ve bel bağlayanların emeğini, sermayesini, parasını, güvenini, inançlarını ve değerlerini yiyip tüketmektedir.

Bugün, siyaset koridorunda sıkboğaz edilmiş demokrasi ne yazık ki tehdit altındadır.

Şu anda en büyük handikap korkudur.
Milletimiz muhalefet partilerine, mevcut totaliter despot yönetim “bunları siyaseten yaşatmazlar” korkusuyla çekiniyor, yönelemiyorlar.

İnanıyoruz ki, bu korku ortadan kalkarsa herkes gönlündeki tarafa yönelecektir.

Geçmiş seçimlerde umut vermeyen, iktidara alternatif olamayan muhalefet partileri için birazda önyargıyla ”Adam var da vermedik mi?” sorusunun cevabı artık olmalı ve vardır.

Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında görülüyor ki, büyük bir kesiminin iktidar partilerin seçmeninden oluştuğu kararsızların oranı yüzde 20 ile 30 bantı arasındadır.

*Bu önümüzdeki erken veya zamanında yapılacak genel seçimler için önemli bir fırsattır. *

DEVA PARTİ mizde, halkımızın bu sıkışmışlığında güzel ülkemiz için bir fırsat ve umut olmuştur.

DEVA Partimiz, yadsınamayacak bu denli kararsız seçmen kitlesine, yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, hayat pahalılığı, yasaklar, özgürlük alanlarının daraltılması, eğitim, sağlık ,büyüyen güvensizlik ,itimatsızlık, liyakatsızlık gibi sorunlara, geniş ve seçkin yönetim kadroları ile çözümler hazırlamaktadır. Onların önüne, korku ve endişelerini yok edecek, umuda kapı aralayacak, hazırlıklar yapmakta ve önerilerini sunmaktadır.
İl Teşkilatı olarak ta, partimizin çözüm önerilerini, Çorum halkımız ile paylaşıyor ve umut aşılıyoruz.

DEVA Partimiz, yepyeni bir kadrolarıyla, büyük dönüşüm projeleriyle, mevcut siyasi partiler içerisinde en genç, en dürüst, en tutarlı kadrolara sahiptir.

DEVA Partisi olarak bizler, halkımız ve çocuklarımızın geleceği için buralardayız, hizmetinizdeyiz. Buyurun ülkemizin geleceğini birlikte inşaa edelim…

Bu yüzden diyoruz ki !
Türkiye 1 den büyüktür…
Korkma ÇORUM…
Korkma TÜRKİYE….
Konuş ÇORUM…
Konuş TÜRKİYE…
DEVA lı günler yakındır…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.