Çorum Gündemi

MHP İl Başkanı Kaynar’dan 12 Eylül Mesajı

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, 12 Eylül 1980 darbesinin 39.yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

MHP İl Başkanı Kaynar’dan 12 Eylül Mesajı
Bu haber 11 Eylül 2019 - 13:04 'de eklendi

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, 12 Eylül 1980 darbesinin 39.yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

1980 darbesinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Kaynar,” 12 Eylül 1980 de yapılan darbe askeriyenin yönetime el koyması ile vuku bulan üçüncü askeri darbedir.” dedi.

12 Eylül 1980 darbesinin Türk tarihinin en karanlık sayfalarından biri olduğunu belirten Kaynar, açıklamasında şunları söyledi:

“Bu müdahale ülkemizin gelişmesini sekteye uğratmış ve bizi gelişmişlik açısından yıllarca geriye atmıştır.Bu durum ülkemiz üzerinde karanlık hesaplar yapan birliğimizi ve beraberliğimizi  bozmaya çalışan iç ve dış mihraklar tarafından hoşnut karşılanmıştır. Ne olursa olsun demokrasinin olduğu bir yerde sorunların çözümü yine demokratik yollarla olmalıdır.

Türk milliyetçiliği gibi köklü ve aydın bir fikrin savunucuları olan Ülkücüler, kızıl kurşunlardan sonra bu kez de idam sehpalarının ve zifiri karanlıklara boğulmuş zindanların Yusuf yüzlüleri olmuştur. Benzerine az rastlanan bu büyük zulme rağmen Ülkücü Hareket, hiçbir zaman devlete düşman olmamıştır. Bugünde Ülkücü Hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını ‘’Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim Ve ben ‘’ anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir.

Bizler için kara bir gün olan 12 Eylül askeri darbenin 39.yıl dönümünde başta Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere mahkemelerde yargılanarak idam edilen Ruhi Kılıçkıran,Mustafa Pehlivanoğlu,Selçuk Duracık, Halil Esendağ,Celal Arslan, Kerep Sarı ve şehadet şerbeti içmiş binlerce ülkücü şehidimizi rahmet ve dualar ile anıyorum. Zindanlarda türlü işkencelere maruz kalan Taş Medreseli tüm ülkücü ağabeylerime de saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Tüm Şehitlerimizin kabirleri nur mekanları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA