MHP’de Kongre Takvimi Belli Oldu « Çorum Gündemi

25 Ocak 2021 - 10:59

MHP’de Kongre Takvimi Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, partisinin kongre sürecinin 18 Eylül’de başlayacağını bildirdi.

MHP’de Kongre Takvimi Belli Oldu
Son Güncelleme :

15 Eylül 2020 - 18:13

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, partisinin kongre sürecinin 18 Eylül’de başlayacağını bildirdi.

MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak 1partisinin kongre sürecinin 8 Eylül’de başlayacağını belirterek, İlçe kongreleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Karapıçak, yaptığı açıklamada; “Türk Dünyasının Bilge Lideri Saygıdeğer Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in takdir ve tensipleri, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih YALÇIN Bey’in talimatları ile Milliyetçi Hareket Partisi 13.Olağan Kongre süreci kapsamında bizlerde 18 Eylül 2020’de ilçe kongrelerimizi başlatacağız.

“Covid-19 salgını dolayısıyla yaşanan olağan dışı şartlarda partimizin ilçe kongrelerinde titizlikle alınması gereken kurallar, 4 Ağustos 2020 tarihinde Genel Merkez Başkanlık Divanı toplantısında alınmıştır ”
Buna göre ;
“Maske, temizlik ve sosyal mesafe” kuralı hassasiyetle uygulanacaktır.
İlçe kongrelerinin gerçekleşeceği alanlar dezenfekte edilecek, girişlerde el dezenfektanları bulundurulacaktır.

Kongrelerin gerçekleşeceği alan girişlerinde ateş ölçer ile delegelerin ateşleri ölçülerek, her birine maske temin edilecektir.Delegelerin salon içinde sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde maske ile yer almaları sağlanacaktır.

Oy kullanma işlemi sırayla yapılacak, delegeler oy kullanma işleminden sonra sandık başında beklemeyeceklerdir.

Kongreler, seyircisiz bir şekilde ve sadece hazirun listesinde adı bulunan delegelerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Kovid-19 pandemisiyle boğuşurcasına mücadele eden Türkiye’nin içinden geçtiği hassas dönemde partimizin verdiği resmin niteliği ve niceliği, kamuoyunda her zamankinden daha fazla beklenti oluşturmaktadır. MHP’nin Türk siyasetinde oynadığı başat ve birleştirici rolün, katkıda bulunduğu toplumsal barışın sürdürülmesi açısından, kongre sürecinde birlik ve beraberlik havasını yansıtan bir atmosferin teneffüs edilmesi elzemdir.

Şu günlerde partimizden beklenen ve aranan birliktelik havasını, dayanışma ruhunu aksettirecek en uygun vasıta, bilhassa ilçe kongrelerinin “tek ses, tek yürek, tek bilek” hâlinde gerçekleştirilmesidir.

“Kazanan Türkiye Olacak.”
Bilindiği gibi aynı gerekçelerle kurultay sloganımız “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik.” olarak belirlenmiş ve bu konsepte bir de “Kazanan Türkiye olacak.” mottosu eklenmiştir.
O itibarla ilçe kongrelerine Genel Merkezimizden onayı alınan dava arkadaşlarımızla birlik ve bütünlük içerisinde gidilecektir.

Çorum İl Başkanlığı olarak kongreleri 18 Eylül Cuma günü Merkez İlçemiz ile başlatıyoruz. Kongrelerimizi 27 Eylül de 9 günlük süre zarfında inşallah tamamlamış olacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi Kongresi bir siyasi organizasyonun yasal zorunluluğundan öte çok daha büyük anlam ifade etmektedir.
Türk Milliyetçilerinin son kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisi Anadolu coğrafyasında olduğu kadar Türk Dünyasının ve bütün gönül coğrafyamızın yeniden dirilişi için yegane umududur.
Teşkilatçılık çelik gibi irade katıksız teslimiyet gerektirir

Teşkilatçılık çelik gibi irade katıksız teslimiyet gerektirir

Bizlerde Bilge Liderimiz Devlet BAHÇELİ Bey’in ortaya koyduğu yol haritasından zerrece taviz vermeden Türk Milletinin umudu olan Cumhur ittifakını daha da güçlendirecek 2023 Lider Ülke Türkiye hedefimize ulaşma yolunda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Liderimizin ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda bütün Ülküdaşlarımızı, Partimize gönül veren bütün Vatandaşlarımızı bir ve beraber olmaya davet ediyoruz.

Kongrelerimizin Milletimize ve Devletimize hizmet yolunda hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum, Milliyetçi Ülkücü Camiamıza ve bütün hemşehrilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: