Milletvekili Kavuncu’dan, KADER’e Ziyaret « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 13:29

Milletvekili Kavuncu’dan, KADER’e Ziyaret

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, KADER Kanserle Sağlıklı Yaşam Derneği’ni ziyaret etti.

Milletvekili Kavuncu’dan, KADER’e Ziyaret
Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 10:02

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, KADER Kanserle Sağlıklı Yaşam Derneği’ni ziyaret etti.

Milletvekili Kavuncu’yu Kanserle Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Bekir Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Bozdoğan, Osman Ak, Halil Ibrahim Bolat, Kenan Şen, Munise Şahin karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kanserle Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Bekir Şahin, dernek çalışmaları hakkında Milletvekili Kavuncu’ya bilgi verdi.

Günümüzde insan ölüm sebepleri arasında kanserin sıklıkla görülür hale geldiğine dikkat çeken Şahin, ancak erken tespit ve yeterli tedavi ile bu hastalığın şifa şansının yüksek olduğunu belirterek, etkinlikler kapsamında insanları bu yönde bilinçlendirmeye çalıştıklarını anlattı.

Kanser hastalarına günlük yardım değil, dernek olarak uzun vadede bir şeyler yapmaya çalıştıklarını dile getiren Şahin, “Vatandaşları kanser hastalığına yakalandıktan sonra değil, bu hastalığa yakalanmadan önce neler yapmaları konusunda bilgilendirmeye çalışıyoruz. Hastalarımıza hastalık derecesine göre tedavi süreçlerinde yardımcı olmaya çalışıyoruz ve bu konuda da sizlerden destek istiyoruz” dedi.

Gönüllülük esasına dayalı hizmet vermeye çalıştıklarını kaydeden Şahin, insanların yüzündeki mutluluğu görmenin maddiyatla ölçülemeyeceğini dile getirerek, her vatandaşın kendilerine yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Pandemi sürecinde kanser hastalarının sıkıntı ve sorunlarını dinleyen Kavuncu, ” İlimizde ve tüm Dünya’da kanser savaşılması gereken bir hastalık. Sağlık Bakanlığımız da son yıllarda kanserle savaşla ilgili, ilaçlarının ücretsiz verilmesi ve tedavisi konusunda pek çok kararlar aldı. Her ilde de kanserle savaş merkezleri açarak, önemli katkılar yaptı” dedi.
Her zaman kanser hastalarının yanında olduklarını belirten Kavuncu, kendilerine düşen bir konu olursa ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Çorum’da Onkoloji Tanı ve tedavi Merkezi’nin temelini attıklarını hatırlatan Kavuncu, “Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine yapılan merkez 10 milyon TL’ye mal olacak. Kemoterapi, PET, Nükleer Tıp, İyotlu Tedavi ve Linac Tedavisi bölümlerinden oluşan merkezin tamamlanmasıyla birlikte il dışı sevklerinde önüne geçilecek” diye konuştu.

Kanserle Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Bekir Şahin, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’ya ziyaretleri için ve kendilerine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.