Mucitler Derneği’nin Projesi Onaylandı « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 14:35

Mucitler Derneği’nin Projesi Onaylandı

Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde; Çorum Mucitler Derneğinin “Gençlerle Kodluyoruz” isimli projesi hibe desteği aldı.

Mucitler Derneği’nin Projesi Onaylandı
Son Güncelleme :

23 Aralık 2020 - 19:17

Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde; Çorum Mucitler Derneğinin “Gençlerle Kodluyoruz” isimli projesi hibe desteği aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençler için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde; Çorum Mucitler Derneğinin “Gençlerle Kodluyoruz” isimli projesi hibe desteği aldı.

Ortaokul ve liseli gençlerle algoritma ve yazılım bilen nitelikli elemanların yetiştirilmesi planlanan proje kapsamında; siber güvenlik, sanal gerçeklik ile 3B modelleme, oyun ve mobil yazılım geliştirmek için yeterli düzeyde alanında uzman ve yetenekli yazılımcılar yetiştirilmesi planlanmaktadır.

Aynı zamanda ülkemizin teknoloji ve üretim kapasitesinin daha da artırmasıyla ortaya çıkan yazılımcı/programcı ihtiyacına da proje kapsamında destek verilerek 21. yüzyılın en değerli mesleklerinden birisi olan kodlama ile gençlerimizin daha üreten hale geleceği düşünülmektedir.

Toplamda 30 kişinin kabul edileceği projenin başvuruları Mart 2021 ayında yapılacaktır. Çorum’da üretken ve girişimci ruha sahip gönüllülerce kurulan Çorum Mucitler Derneğini ve “Gençlerle Kodluyoruz” isimli Proje hakkında detaylı bilgiye http://www.corummucitler.org.tr adresinden erişebilirsiniz.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.