Çorum Gündemi

“Öğrenci ve Velilerimizle İletişim Halinde Olalım”

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğretmenlerden, veli ve öğrenciler ile sürekli iletişim halinde olmalarını istedi.

“Öğrenci ve Velilerimizle İletişim Halinde Olalım”
Bu haber 01 Nisan 2020 - 8:57 'de eklendi

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğretmenlerden, veli ve öğrenciler ile sürekli iletişim halinde olmalarını istedi.

COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime devam eden özellikle LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan 8. ve 12. Sınıf öğrencileri başta olmak üzere tüm öğrenciler için ilave tedbirler alınması gerektiğini belirten Sarı, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

“Etkili aile, öğretmen iletişimi çocukların öğrenmelerini desteklemeye ve büyüyerek gelişmesine yardım etmektedir . Aile ve öğretmenler arasında iletişimi sürdürme ve geliştirme için farklı teknikler kullanılabilmektedir. Malumunuz şu an eğitim faaliyetlerini TV ve bilişim cihazları üzerinden sürdürmekteyiz. Değerli öğretmenlerim biliyoruz ki şu an bile öğrencileriniz ile sürekli iletişim halindesiniz. Yalnız sizlerden ricam tamamen gönüllük esasına dayalı olarak bu süreç içerisinde öğrencileriniz ve velileriniz ile uzaktan eğitim sürecini daha etkili yönlendirmenizi bekliyorum. Bunun için gerek WhatsApp grupları gerekse diğer sosyal medya ortamlarından ; okul müdürlerimizin koordinesinde 1.sınıftan 12.sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin dahil olduğu sınıf/şube ve ders öğretmenlerinin WhasApp gruplarının oluşturulması, 8 ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınavlarda sorumlu olduğu konuları bilgilendirmek, EBA ile öğrencilerin öğreniminin takip edilmesi ve EBA üzerinden öğrenciler için etkinlik paylaşılması, bakanlığımız tarafından paylaşılan örnek soruların öğrencilerimize duyurulması ve öğrenci ile velilerimize yönelik sosyolojik ve psikolojik destek sağlanması konusunda yönlendirici faaliyetlerde bulunmanızı titizlikle rica ediyorum. Bu zor günlerde eğitim faaliyetlerini aksatmadan çalışan siz değerli ve vefakar öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA