Oğuzlar’da Yaya Yollarında İyileştirme Yapıldı « Çorum Gündemi

17 Mayıs 2021 - 15:18

Oğuzlar’da Yaya Yollarında İyileştirme Yapıldı

Oğuzlar Belediyesi tarafından tarımsal kalkınmayı arttırmak ve ulaşımı kolaylaştırmak için açılan yayla yollarında kumlama çalışması yapılarak iyileştirmeler başladı.

Oğuzlar’da Yaya Yollarında İyileştirme Yapıldı
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 16:29

Oğuzlar Belediyesi tarafından tarımsal kalkınmayı arttırmak ve ulaşımı kolaylaştırmak için açılan yayla yollarında kumlama çalışması yapılarak iyileştirmeler başladı.

Oğuzlar Belediyesi tarafından yayla yollarına ulaşım sorununu çözmek için açılan yollarda iyileştirme çalışmaları başladı. 1,5 yıllık süreçte yaylalara ulaşabilmek için yol açma çalışması yapan Oğuzlar Belediyesi açtığı yollarda kumlama çalışması yaparak halka en iyi hizmeti sunmanın gayreti ile çalışmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım şu açıklamalarda bulundu; “ Yol medeniyettir, tarımsal kalkınmadır. Gitmediğimiz, ulaşamadığımız, hizmet götüremediğimiz yer kalmaması ve gönül belediyeciliği hizmetlerinin ilçemizin dört bir yanına ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Hizmete başladığımızdan beri ulaşılamayan, yolu olmayan yaylalarımıza yollar açarak ilçe halkımızın en önemli geçim kaynağı olan ceviz üretimini daha rahat koşullarda yapabilmeleri için yayla yolları açtık. Açtığımız bu yayla yolları aynı zamanda ilçemizin yaylalarında yamaç paraşütü yapmak isteyenler için gelen sporcuların da ulaşımını kolaylaştırarak ilçemizi paraşüt sporu için cazibe merkezi yapmayı amaçlıyor. Anı düşünerek değil geleceği düşünerek adım atıp hizmetlerimizi bu doğrultuda sürdürüyoruz. Gönül belediyeciliği Oğuzlarımıza çok yakıştı, kaybettiği 5 yıllık süreci her geçen gün katlanan hizmetlerle geri kazanıyor. Gönül belediyeciliği hizmetleri ile ilçemizin kalkınması için başta iradesini sandığa yansıtan Oğuzlar halkımıza, sonra da öncelikle gönül belediyeciliğinin ilçemize kazandırılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hizmetlerle buluşmamızda bizlere destek olan AK Parti Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan, Sayın Oğuzhan Kaya, Sayın Erol Kavuncu’ya, hizmetlerle buluşmamızda halkın talepleri konusunda bizlere aracı olan AK Parti İl Başkanımız Sayın Yusuf Ahlatçı’ya, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Ali Ekmekci’ye, araç ve personel desteğinden dolayı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak’a teşekkür ederiz. “

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.