Çorum Gündemi

“O’nu Örnek Almak, Kuran’a Uymaktır”

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Peygamber efendimizin (s.a.v.) doğum gecesi olan Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“O’nu Örnek Almak, Kuran’a Uymaktır”
Bu haber 07 Kasım 2019 - 15:48 'de eklendi

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Peygamber efendimizin (s.a.v.) doğum gecesi olan Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Saatci, “Tüm insanlara rahmet olarak gönderilen ve son peygamber olan Sevgili Peygamberimiz (sav)’in doğum günü olarak kutladığımız Mevlit Kandilini’zi tebrik ederiz” dedi.

Kutlu doğumun insanlığın kurtuluşu için gönderilen en büyük nimetlerin başında olduğunu açıklayan Saatci, ”Kur’an ve bütün ahlaki erdemleri şahsında toplayan Hz. Peygamber, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. İşte Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde ve hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir. Sevgili Peygamberimizin hayatı bizlere yaşanabilir ‘en güzel örnek’ olarak takdim edilmiştir. Hz. Peygamberi örnek almak, ancak O’nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın mihveri yapmakla mümkündür. İnsanlığın her zaman ve mekânda Hz. Peygamber’in tebliğ ettiği ilâhî mesaja ve bu mesajın hayata geçirilmiş şekli olan onun sünnetine ihtiyacı vardır. O’nu örnek almak, Kuran’a uymaktır.

Bu duygu ve temennilerle, Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini, O’nu ve insanlığa getirdiği en büyük hediye olan Kur’an’ı yakından tanımamıza ve çağrısı etrafında birleşmemize vesile olmasını Yüce Mevlâ’dan niyaz eder, Sağlık-Sen camiasının, vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA