Son Yolculuğuna Uğurlandılar « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 22:22

Son Yolculuğuna Uğurlandılar

Somali’deki terör saldırısında hayatını kaybeden işçiler son yolculuğuna uğurlanıyor.

Son Yolculuğuna Uğurlandılar
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 14:48

Somali’deki terör saldırısında hayatını kaybeden işçiler son yolculuğuna uğurlanıyor.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden iki Türk işçi Erdinç Genç ve Selami Aydoğdu son yolculuğuna uğurlanıyor.

Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen Türk şirketinin çalışanlarına yönelik önceki gün yapılan saldırıda, 2 Türk vatandaşı hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı. Vefat eden Erdinç Genç ve Selim Aydoğdu’nun cenazeleri dün akşam uçakla Türkiye getirildi.

Cenazelerin yanı sıra saldırıda yaralanan işçilerden saldırıda hayatını kaybeden Selami Aydoğdu’nun babası Ömer Aydoğdu, Yavuz Ercan, İmdat Uzuncaköse ve Şakir Çetinkaya da yurda döndü.

6 ay önce evlenmiş, ev kredisini ödeyebilmek için Somali’ye gitmiş

Saldırıda hayatını kaybeden Selami Aydoğdu’nun 6 ay önce evlendiği korona virüs salgını nedeniyle düğün yapmadığı öğrenildi. Aydoğdu’nun ev kredisini ödemek için Somali’ye babasıyla birlikte çalışmaya gittiği öğrenildi. Aynı saldırıda Aydoğdu’nun babası Ömer Aydoğdu yaralanmıştı,

İlk olarak terör saldırısında hayatını kaybeden ve Selami Aydoğdu için Mecitözü ilçesine bağlı Çayköy köyünde tören düzenlendi. Törene Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu, Oğuzhan Kaya, Dışişleri Bakanlığı Destek ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Büyükelçi Salih Mutlu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Aydoğdu’nun ailesi ve yakınları katıldı.

Aydoğdu’nun cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

Terör saldırısında hayatını kaybeden Türk işçilerden evli ve üç çocuk babası Erdinç Genç ise Ortaköy ilçesine bağlı Aşdağul beldesinde son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu cenazede Genç’in, yakınları ayakta durmakta zorlandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.