Tabipler Odası Yeni Eğitim Kliniklerini Ziyaret Etti « Çorum Gündemi

15 Mayıs 2021 - 15:15

Tabipler Odası Yeni Eğitim Kliniklerini Ziyaret Etti

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Yetkilendirilmiş Uzmanlık Eğitimi Kliniği olmaya hak kazanan Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Gastroenteroloji Bilim Dalına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tabipler Odası Yeni Eğitim Kliniklerini Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

07 Şubat 2021 - 10:45

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Yetkilendirilmiş Uzmanlık Eğitimi Kliniği olmaya hak kazanan Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Gastroenteroloji Bilim Dalına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevim Aslan ve klinik hekimleri ile eğitim kliniği olma sürecinin zorlukları ve mevcut durumun yürütülmesindeki ihtiyaçlar konuşuldu. Asistanlar ve Tıp Fakültesi öğrencileri için çok faydalı olan bu hizmeti gerçekleştiren hocalara teşekkür edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Sevim Aslan ‘Kulak Burun Boğaz kliniğimize yapılan bu ziyaret dolayısıyla teşekkür ediyorum. Eğitim ve öğretimin öncelikli görevimiz olduğu bilincinden hareketle, uzun ve zorlu bir hazırlık dönemi sonrası Tıpta Uzmanlık Kurulu’na uzmanlık eğitimi yetkilendirmesi için başvurduk. Kurulun 102. toplantısında asistan eğitiminde yetkilendirme almış olmamız heyecan ve gurur verici olmuştur. Bu süreçte özellikle emeği gecen Op. Dr. N. Burak Uğurlu, Dr. Ögr. Üyesi Serdar Yerlikaya’ya teşekkür ediyorum. Yine desteklerinden dolayı Dekanımız Sn. Meral Gülhan’a ve Başhekimimiz Prof. Dr. Mesut Sezikli’ye de teşekkürlerimi sunmak isterim. Tıp öğrencilerinin ve asistan eğitiminin uzun soluklu bir süreç olduğu düşünüldüğünde umuyorum ki bu süreç aksamadan ve kalitesi daha da artarak devam edecektir. Hem sağlık hizmetleri (poliklinik ve ameliyat) hem de eğitim-öğretim de sunulan hizmet kalitesini arttırabilmek için fiziksel donanım eksiklerimiz mevcuttur. Bu eksikliklerimizin de en kısa sürede giderileceğini ümit ediyorum ” dedi.

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Azak konuşmasında ‘’ KBB Ana Bilim Dalı’nın eğitim kliniği olmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyor ve hayırlı olsun diyorum. Kıymetli hocamız Prof. Dr. Sevim Aslan ve klinikteki diğer hekim arkadaşlarımızın büyük çabaları ile bu hak kazanılmıştır. Sürecin her safhasında özverili bir şekilde çalışmışlar, konuyu yakından takip etmişler ve bu işin mimarı olmuşlardır. Emekleri için Sevim hocamız ve mesai arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

İKİNCİ ZİYARET ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALINA

Heyet daha sonra Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Havva Nur Peltek Kendirci’yi ziyaret ederek hayırlı olsun dedi ve emeklerinden dolayı kendisine teşekkür etti. Başarılı ve özverili çalışmalarının devamını diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Doç. Dr. Kendirci ‘’Bu naif ziyaretinizden dolayı Tabip Odamıza teşekkür ediyorum. Uzun bir süreçten sonra eğitim kliniği olduk. Pediatrik hastalıklar tıp fakültesi eğitiminde önemli bir yer kapsıyor. Gerek hastane hizmetleri gerek fakültemiz için 3 hocamızla birlikte canla başla çalışıyoruz. Akademik kadromuzun kuvvetlendirilmesine ihtiyacımız var. Umarım fakültemize öğretim üyesi olarak gelen ve ekibimize katılan yeni arkadaşlarımız olur’’ şeklinde konuştu.

YAN DAL UZMANLIK EĞİTİMİNE DE ONAY
Son olarak İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalı’nın Yan Dal Uzmanlık verme yetkisi almasından dolayı Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli nezdinde bilim dalı öğretim üyelerine hayırlı olsun denildi.

TIP FAKÜLTESİ YÖNETİMİNE TEŞEKKÜRLER
“Covid-19 pandemisinin olumsuz etkilerinin görüldüğü şu günlerde bile Tıp Fakültesi yönetimimizin başarılı ve özverili çalışmaları sayesinde fakültemizde çok önemli gelişmeler olmuştur” diyen Sezikli, “Daha önce eğitim kliniği olan bölümlerimize ilaveten iki anabilim dalı ve bir bilim dalı daha bu hakkı kazanmıştır. Halen eğitim kliniği olmayan birimlerimiz için de çalışmaların devam ettiğini görmekten memnun oluyoruz. Bu anabilim dallarının da kısa zamanda eğitim kliniği hüviyetini kazanacağını umuyoruz. Fakültemizin akademik kadrosunun gerek tıp ve uzmanlık eğitimi gerekse sağlık hizmetlerindeki önemli çalışmalarını takdirle karşılıyor ve devamını diliyoruz. Tüm bu çalışmaları yürüten başta Sayın Dekanımız Prof. Dr. Meral Gülhan olmak üzere tüm Tıp Fakültesi akademisyenlerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.