Türk Telekom Vatandaşı Bıktırdı « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 23:10

Türk Telekom Vatandaşı Bıktırdı

Türk Telekom Çorum’da vatandaşın internet ihtiyacına cevap vermediği bildirildi.

Türk Telekom Vatandaşı Bıktırdı
Son Güncelleme :

16 Aralık 2020 - 11:28

Türk Telekom’un Çorum’da vatandaşın internet ihtiyacına cevap vermediği bildirildi.

Türkiye’yi saran Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalmak zorunda kalan vatandaşların ve uzaktan eğitim yapacak olan öğrencilerin internet ihtiyacının artması nedeniyle Türk Telekom talebi karşılayamıyor.

Özelleşmenin ardından çok sayıda personelini emekli eden ve işten çıkaran Türk Telekom, Koronavirüs salgınından sonra taleplerin artması ve bu taleplere cevap verememesi nedeniyle, vatandaşların hedef kurumu haline geldi.

ÇOCUKLAR İNTERNET OLMADIĞI İÇİN UZAKTAN EĞİTİM ALAMADILAR

Coronavirus pandemisi nedeniyle alınan “uzaktan eğitim” kararının ardından binlerce öğrenci bu eğitimden de internetleri olmadığı için yararlanamıyor.

Bir çok öğrenci öğretmenlerin canlı olarak yapacağı uzaktan ders yapma imkanı sağlayan EBA için evlerine talep ettikleri internet ihtiyacına Türk Telekom alt yapı yetersizliğinden dolayı cevap veremiyor.

“TELEFONLA ARADIĞIMIZDA CEVAP ALAMIYORUZ”
Çocuklarının internet taleplerinin karşılanamamasından dolayı eğitim alamadıklarını dile getiren vatandaşlar, “Taleplerimizin ne zaman karşılanacağını öğrenmek konusunda kimden bilgi alacağımızı şaşırıyoruz. Telefon Telekom’a ulaşılacağı belirtilen 444’lü numarayı aradığımızda, karşımıza çıkan telesekreter, (defalarca aramama rağmen) “sizi müşteri temsilcisine bağlayacağım” diyerek dakikalarca bekletip sonra da insanın ümitsizliğe kapılıp telefonu kapatmasına neden olmaktadır” diyorlar.

Evlerinden çıkamayan vatandaşlar, gerek uzaktan eğitim gören öğrenciler, gerekse işlerini evde sürdürmek zorunda kalan kamu personelleri, mağduriyetlerinin biran önce giderilmesini bekliyor.

Türk Telekom’a ait internet ve telefon talep ve arızalarının kısa zamanda giderilmemesi veya karşılanamaması vatandaşı çileden çıkarıyor.

BAZI MAHALLELERDE İNTERNET YOK

Öte yandan alt yapı yetersizliğini bir türlü gideremeyen Türk Telekom bazı mahallelere internet hizmeti veremiyor. Şikayetlerini sıkça dile getiren vatandaşlar internet hizmetinden faydalanamadıklarını için öğrencilerinin derslerden uzak kaldığını dile getiriyorlar.

Türk Telekom’la olan sıkıntıları için kime başvuracaklarını bilmediklerini ifade eden vatandaşlar, “Bizim kime başvurmamız lazım. Ulaştırma Bakanı’na mı? Kullanmasam da hat parasını çatır çatır kesmeyi biliyorlar, laf oyunlarıyla insanları modem vererek iki yıl mecburen kendilerine bağlatıp sonra da “Ne halin varsa gör” diyorlar. Bazı mahallelerde ise hiç alt yapı yok. Ne zaman gelir diye soruyoruz. Ama cevap alamıyoruz” dediler.

ÇALIŞMALAR PANDEMİ NEDİYLE DAHA ÇOK AKSADI
Çorum’da devam eden altyapı çalışmalarının da koronavirüs nedeniyle aksaması nedeniyle, internet taleplerinin daha da gecikmesine neden oldu.
Türk Telekom’un mağdur olan vatandaşların, mağduriyetlerinin nasıl gidereceği merakla bekleniyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.