Çorum Gündemi

Vali Çiftçi’nin “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Çiftçi’nin “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı
Bu haber 19 Eylül 2019 - 13:16 'de eklendi

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Çiftçi, tarihimizin, mübarek vatan topraklarını kanlarıyla sulamış aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin fedakârlıklarıyla elde edilen zaferlerle dolu olduğunu söyledi.

“Necip Milletimiz, tarih boyunca şehitlerimizin ve gazilerimizin izinde devletler kurmuş, topraklar fethetmiş; en zor şartlar altında vatanına, bayrağına ve istiklâline sahip çıkmıştır” diyen Vali Çiftçi mesajında şunları söyledi;

“Bugün, ay yıldızlı al bayrağımız yurdumuzda gururla dalgalanıyorsa, ezanlarımız günde beş vakit minarelerimizde okunuyorsa, bizler vatanımızda başı dik-alnı açık şekilde yaşayabiliyorsak; bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.
Bu millet gazi millettir. Bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu mübarek emanete sonuna kadar sahip çıkarak, milletçe aynı yüksek ruh ve şuurla bağımsızlığımızı ve geleceğimizi koruyup, şanlı ecdadımıza layık nesiller olmalı ve güzel ülkemizi en güçlü şekilde yarınlara taşımak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.
Bu düşüncelerle, bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk’e “ Müşir ve Gazi” ünvanı verilişi vesilesiyle kutlanan Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA