Yıldırım Beyazıt Öğrencileri İlk Derse Başladı « Çorum Gündemi

19 Ocak 2021 - 11:36

Yıldırım Beyazıt Öğrencileri İlk Derse Başladı

Çorum Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri uzaktan eğitimde ile öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Yıldırım Beyazıt Öğrencileri İlk Derse Başladı
Son Güncelleme :

02 Eylül 2020 - 8:03

Çorum Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri uzaktan eğitimde ile öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri zoom programı ile ilk derse uzaktan bismillah diyerek başladı.

Yaklaşık 2 aydır 8. sınıflara LGS konularını uzaktan eğitimle zoom programı aracılığı ile  verdiklerini belirten Okul Müdürü Yakup Duran,  “31 Ağustos’ta uzaktan eğitimin başlanacağının açıklanmasıyla birlikte okulumuzun akıllı tahtalarına gerekli tüm sistemin Bilişim Öğretmenimiz Ali Fatih Türkoğlu tarafından kurulduğunu açıklamıştır. Öğretmen arkadaşlarla alınan ortak karalar doğrultusunda her bir zümrenin belirlenen günde sınıflarında öğrencileri ile ilk buluşması Pazatesi saat 9.30 itibariyle gerçekleştirilmiştir. Türkçe Zümresiyle başlanılan uzaktan eğitim zoom programında ilerleyen günlerde her bir zümrenin sınıflarda öğrencileri ile buluşacağının planlaması yapılmıştır. Öğleden sonraları ise öğrencilerimizin eba canlı derslerle eğitimlerine devam edeceklerdir” dedi.

Çorum genelinde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Duran, “Bugün öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bu mutluluğu yaşamış olduk. Öğrencilerimiz bizleri bizlerde öğrencilerimizi çok özledik” diye konuştu.

Uzaktan eğitimin devam etmesi halinde gerekli tüm tedbirleri aldıklarını açıklayan Duran, ilerleyen günlerde veliler ile daha farklı çalışmaların içerisine girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çocukların eğitimi için tüm kadrolarıyla devamlı istişare içerisinde olduklarını kaydeden Müdür Yardımcısı Ecevit Akyüz, “Bizler evlatlarımız için haftanın belli günlerinde öğretmen arkadaşlarımızla beyin fırtınaları yapmaktayız. Yapılan beyin fırtınalarında öğretmen kadromuzdan çok güzel fikirle çıkmaktadır. Okul idaresi olarak ta bizler başta müdürümüzün liderliğinde hayallerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle mücadele etmekteyiz. Her zaman dediğimiz gibi bizler farklıyız ve her zaman öyle kalacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: