Türk PDR Derneği İlçe Başkanlarını Atadı « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:35

Türk PDR Derneği İlçe Başkanlarını Atadı

Türk PDR Derneği tarafından Çorum’un Sungurlu Alaca ve Kargı İlçe Başkanlarına atama yapıldı.

Türk PDR Derneği İlçe Başkanlarını Atadı
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 13:55

Türk PDR Derneği tarafından Çorum’un Sungurlu Alaca ve Kargı İlçe Başkanlıklarına atama yapıldı.

1989 yılında Ankara’da kurulan ve 70’e yakın ilde teşkilatı bulunan, yaklaşık 2 ay önce Çorum’da da faaliyete başlayan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR DER) İlçelerde de teşkilatlanmaya başladı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanlar arasında birlik, beraberlik ve mesleki dayanışma sağlayarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik biliminin ve mesleğinin ülkemizde gelişmesini sağlamak, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanların, sosyal, bilimsel, mesleki ve kültürel yönden gelişmelerine yardım etmek, mesleğin üyelerinin haklarını korumak ve savunmak amaçlarına yönelik olarak çalışmalar yürütmek amacıyla faaliyetler gösteren Türk PDR DER Sungurlu İlçe Başkanlığına, Psk. Dan. Eyüp Demir, Alaca İlçe Başkanlığına Psk. Dan. Sibel Ak, Kargı İlçe Başkanlığına Psk. Dan. Yeşim Akkaya’yı atadı.

Atamalar ile ilgili açıklama yapan Çorum Türk PDR Der İl Temsilcisi Ahmet Ölçer, “Çorum teşkilatı’nın tavsiyesi ve Genel Merkez Yönetim Kurulunun tensipleri ile ataması gerçekleşen Başkanlarımızı tebrik eder çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.