Ahlatcı, Emekçi Kadınların Gününü Kutladı « Çorum Gündemi

19 Mayıs 2022 - 21:05

Ahlatcı, Emekçi Kadınların Gününü Kutladı

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle hazırlanan bir dizi proğram ve ziyarette bulundu.

Ahlatcı, Emekçi Kadınların Gününü Kutladı
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 7:11

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle hazırlanan bir dizi proğram ve ziyarette bulundu.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı İl Kadın Kolları tarafından AK Parti İl binasında, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle düzenlenen basın açıklamasına katılım sağladı.

Basın açıklamasına İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve yönetiminin yanı sıra İl Yönetim Kurulu Kadın Üyeleri, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Kadın Üyeleri, İl Gençlik Kolları  Başkanı Muhammet Fatih Temur, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Kadın Üyeleri ve AK Parti’ye gönül vermiş hanım teşkilat mensuplarıda hazır bulundu.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı kadın teşkilatına hitaben “Kadınsız bir siyaset, kadınsız bir demokrasi sadece kadınlar için değil bütün toplum için bir eksikliktir” ifadesinde bulunarak 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı proğramı kapsamında Bilsar Tekstil ve 3 F Tekstil firmasında çalışan emekçi kadınları da ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

“Alın terinin, emeğin hakkını her daim koruyan bir medeniyetin mensubu olarak, kadınların alın terlerine saygılarımı sunuyorum” diyen İl Başkanı Yusuf Ahlatcı öğle yemeğinde tekstil fabrikasında çalışan emekçi hanımlara eşlik etti.

Sonrasında Kan-Der Başkanı Hülya Karabıyık ile Türk Kızılay’ı Kadın Kolları Başkanı Fatma Paşaoğlu’nu ziyaret eden İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Tek güne sığmayacak kadar anlam ifade eden bu günde  8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Temel haklar ve yükümlülükler açısından erkek ve kadın arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini hatırlatıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum “ dedi.

Proğram kapsamında İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya İl Başkan Yardımcıları Meral Göz, Kadriye Taşdemir, İlknur Göktepe, Adife Kanar, İlayda Nur Bodur, Başak Gözde Taşkıran, Elif Tekeli ve İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir de eşlik etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.