Atik Otomotiv’den Sungurlu’ya Yeni Yatırım « Çorum Gündemi

26 Eylül 2021 - 23:58

Atik Otomotiv’den Sungurlu’ya Yeni Yatırım

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine (OSB) 2010 yılında ilk fabrikayı kuran Atik Otomotiv firması, 5 bin metrekare alana 8 milyon lira değerinde yeni yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Atik Otomotiv’den Sungurlu’ya Yeni Yatırım
Son Güncelleme :

06 Kasım 2020 - 10:28

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine (OSB) 2010 yılında ilk fabrikayı kuran Atik Otomotiv firması, 5 bin metrekare alana 8 milyon lira değerinde yeni yatırım yapmaya hazırlanıyor.

30 yıldır oto yedek parçaları üretimi yapan Atik Otomotiv Ltd. Şti. ortaklarından Fikret Atik, muhabirimize yaptığı açıklamada, “1992 yılında Ankara OSTİM OSB’de faaliyete başladık. Daha sonra Sungurlu’ya gelerek ilk olarak Küçük Sanayi Sitesinde işyerimizi açtık ve bir süre faaliyetimizi burada sürdürdük.  Sungurlu Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsisi yapılmasıyla birlikte ilk yatırımcısı olarak fabrikamızı kurduk.” dedi.

5500 METREKAREDE 25 PERSONEL

Fabrikalarında aylık ortalama 37 bin adet yedek parça ürettiklerini ifade eden Fikret Atik, 5500 metrekare alanda 25 kişilik personel kadrolarıyla faaliyette olduklarını söyledi.

Atik, “Fabrikamızda ürettiğimiz tüm oto yedek parçalarının kalıplarını kendimiz yapmaktayız. Bu da bizim için büyük bir avantaj olmakla birlikte yeni ürünler ortaya çıkarmamızda önemli katkılar sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

192 ÇEŞİT YEDEK PARÇA ÜRETİYOR

30 yıldır oto yedek parçaları ürettiklerini ifade eden Atik, “Çeşitli markalardaki otomobillere, 192 çeşit yedek parça üretiyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde daima yenilikçi bir politika izleyerek ürün çeşitliliğimizi her geçen gün artırmaktayız. Tüketicilerin istekleri artıyor ve buna bağlı olarak teknoloji gelişiyor. Bu durumda bizimde kendimizi geliştirerek, teknolojiye ayak uydurmamız gerekiyor. Şu anda Türkiye’de 80 firma olmak üzere, Azerbaycan, Mısır, Cezayir, Fas, Tunus, Lübnan gibi ülkeler başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerine ihracat yapmaktayız.” diye konuştu.

İLK YATIRIMCIDAN BİR YATIRIM DAHA

Atik Otomotiv fabrika alanını genişletmek için çalışmalara başladı. Firma yan tarafında bulunan komşu arsa için gerekli kurumlara başvurusunu yaptı.

Konuyla ilgili bilgiler de veren Fikret Atik, “Ürün yelpazemizin her geçen gün artmasından dolayı, çalışma alanlarımızı genişletmek için gerekli kurumlara başvurumuzu yaptık. Yan taraftaki komşu arsayı tahsis edip, 2000 m2 kapalı alan inşa edeceğiz. 2010 yılında Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine, 5500 m2 arsa tahsisi yaparak ilk temelleri atan Atik Otomotiv Ltd. Ştı̇. yatırımlarını artıyor.

Atik Otomotiv olarak bulunduğumuz arsanın yanında bulunan komşu arsayı tahsis etmek için gerekli yerlere başvurumuzu yaptık. Başvurmuş̧ olduğumuz 5000 m2 komşu arsa içerisine, 8 milyon Türk Lirası değerinde yeni yatırım projelerimizi tamamladık.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.