Bu Okul Çorum’un Eğitimde Yükselen Yıldızı « Çorum Gündemi

11 Ağustos 2022 - 04:55

Bu Okul Çorum’un Eğitimde Yükselen Yıldızı

Çorum’un eğitimde yükselen yıldızı, öncü kuruluşu Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu muhteşem altyapısı, yeni donanım malzemeleriyle öğrencilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Bu Okul Çorum’un Eğitimde Yükselen Yıldızı
Son Güncelleme :

30 Aralık 2021 - 19:01

Çorum’un eğitimde yükselen yıldızı, öncü kuruluşu Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu muhteşem altyapısı, yeni donanım malzemeleriyle öğrencilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Çorum’un önemli okullarından birisi olan Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu 2017 yılında yıkılarak, yerine yapılan binanın adı Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu olarak güncellenirken, tamamlanan bina göz kamaştırır hale getirildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu mükemmel fiziki görünümü, modern altyapısı ve son teknoloji ile hazırlanan sistemi ile Çorum en büyük okul binalarından bir tanesine daha kavuşmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında eğitime başladı.

LABORATUVAR

Son sistem Teknolojiye uygun bir şekilde hazırlanan Laboratuvar Öğrencilerin her türlü deney ve incelemeleri için geniş, rahat ve teknolojik alt yapıya sahip sınıfları, son yüzyılın olanaklarından en iyi şekilde faydalanmak ve üretken bir nesil yetiştirmek için son teknoloji “Fen Bilimleri Laboratuvarları,

ROBOTİK KODLAMA VE TEKNOLOJİ ATÖLYESİ

Öğrencilerin geleceğin mesleği ve aynı zamanda günümüzün olmazsa olmazı Bilişim teknolojileri alanında yeterli uygunluğa sahip olabilmeleri için “Robotik Kodlama ve Teknoloji Atölyesi,

MÜZİK SINIFI

Ses yalıtım sistemine uygun bir şekilde hazırlanmış, akustik duvarlar ile çevrilmiş olan Müzik Sınıfı öğrencilerinin müzik alanındaki yeteneklerini ortaya koymalarını bekliyor.

Öğrencilerin kültürel anlamda gelişmeleri için oluşturulmuş Müzik Sınıfı, Öğrencilerin sanatsal faaliyetlerde bulunabilmesi için Görsel Sanatlar Atölyesi,

AÇIK SPOR ALANLARI

Okul bahçesinde oluşturulan mini spor salonu öğrencilerin her türlü sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecek bir şekilde hazırlanıyor.

Z KÜTÜPHANE

Öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemek ve araştırmalarını yapabilmeleri amacıyla sesten yalıtımlı ve rahat ortamları ile Z Kütüphanesi okulda öğrencilerin hizmetine sunulmuş durumda.

150 KİŞİLİK KONFERANS SALONU

Binada son derece Modern bir şekilde hazırlanmış 150 kişilik Konferans ve Tiyatro Salonu yer alıyor. Mükemmel bir şekilde hazırlanmış sahnesi ve iç dekorasyonu ile Konferans salonu adeta göz kamaştırıyor.

“ FUTBOL, HENTBOL, DRAMA, SATRANÇ” KURSLARI

Öğrencilerin sadece akademik anlamda değil kişisel gelişimleri ve fiziki anlamda da gelişimlerini sağlamaları için “ Futbol, Hentbol, Drama, Satranç” kursları ile faaliyet gösterdiği 22. yüzyıl gereksinimlerine en uygun yapı ve teknolojiler ile geleceğimiz olan yeni nesilleri daha güçlü yarınlar için hazırlamaktadır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.