Burslu Eğitim Başvurusu İçin Son Gün « Çorum Gündemi

31 Temmuz 2021 - 05:19

Burslu Eğitim Başvurusu İçin Son Gün

Pandemi sürecinde kişiye özel kabinlerde deneme sınavı yapan, dezenfekte edilmiş sınıflarda eğitim faaliyetlerini hassasiyet ile sürdüren Hedef Eğitim Kurumları’nın ücretsiz bursluluk sınavı başvurusu 6 Nisan 2021’de sona eriyor

Burslu Eğitim Başvurusu İçin Son Gün
Son Güncelleme :

05 Nisan 2021 - 12:03

Pandemi sürecinde kişiye özel kabinlerde deneme sınavı yapan, dezenfekte edilmiş sınıflarda eğitim faaliyetlerini hassasiyet ile sürdüren Hedef Eğitim Kurumları’nın ücretsiz bursluluk sınavı başvurusu 6 Nisan 2021’de sona eriyor.

9-10-11 Nisan tarihlerinde yapılacak sınava başvurular ücretsiz. Bursluluk sınavı hem liseye hazırlanan hem de üniversiteye hazırlanan öğrencileri kapsıyor.

Bu tarihe kadar 4,5,6,7,8,9,10 ve 11 sınıf öğrencileri www.corumhedefegitim.com sitesi üzerinden online ya da Hedef Eğitim Kurumlarına şahsen gidip başvuru yapabilecekler.

Başvuruların tamamlanmasının ardından sınav, 9-10-11 Nisan tarihlerinde Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği pandemi kurallarına uygun olarak yüz yüze yapılacak.

Hedef Eğitim Kurumları sınavdan tam puan alan öğrencilere ücretsiz eğitim imkanı sunacak.

  • Bursluluk sınavına giren her öğrenciye %10 Eğitim Öğretim indirimi uygulanacak.
  • İl bazında üçüncü olan ve kayıt yaptıran öğrenci %40 burslu okumaya hak kazanacak.
  • İl bazında ikinci olan ve kayıt yaptıran öğrenci %50 burslu okumaya hak kazanacak.
  • İl bazında birinci olan ve kayıt yaptıran öğrenci %75 burslu okumaya hak kazanacak.
    Hedef Eğitim Kurumları Yöneticisi Derya Tarhan yapılacak sınavın öğrenciler için önemine dikkat çekti ve şöyle konuştu: “Bu sınavın kapsamı oldukça geniş olacağından öğrencinin hedeflediği sınava kendisini daha hazır hissetmesini sağlıyoruz. Üstelik pandemi dolayısıyla evde sınava hazırlanan öğrencilerimiz için de iyi bir fırsat. Sınav takvimi yaklaşmışken böyle bir deneme öğrencilerimizin kazancına olacaktır. Velilerimiz çocukları için endişe duymasınlar, tüm sağlık tedbirleri alınarak sınavımız yapılacaktır. Bu kapsamda tüm öğrencileri bu sınava davet ediyor, katılacak olanlara da şimdiden başarılar diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.