Cansuyu Çatlamış Dudaklara Umut Oluyor « Çorum Gündemi

23 Mayıs 2022 - 00:07

Cansuyu Çatlamış Dudaklara Umut Oluyor

Cansuyu, susuzluktan çatlamış dudaklara, kurak topraklara, ümidi tükenmiş yüreklere umut olmaya devam ediyor.

Cansuyu Çatlamış Dudaklara Umut Oluyor
Son Güncelleme :

13 Eylül 2021 - 13:34

Cansuyu, susuzluktan çatlamış dudaklara, kurak topraklara, ümidi tükenmiş yüreklere umut olmaya devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana dünyanın birçok noktasında yardım organizasyonları düzenleyen Cansuyu Derneği, mazlumlara ve muhtaçlara 23 farklı alanda gerçekleştirdiği yardımlarını sürdürüyor. Yapılan yardımların en önemlilerinden bir tanesi de Su Kuyusu Projesi. Afrika’nın suya muhtaç olan bölgelerinde 3 binin üzerinde su kuyuları açan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, hayırseverlerin desteği ile bu projesine ara vermeden devam ediyor.

Afrika’nın kurak bölgelerine ve dünyanın birçok bölgesine su kuyuları açmaya devam edeceklerini belirten Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah Öztekin, susuzluğun en az savaş kadar tehlikeli bir olgu olduğunu söyledi. Afrika’da yaşanan susuzluğun salgın hastalıklara da davetiye çıkardığına dikkat çeken Öztekin, imkansızlıklar yüzünden yerin altındaki hazineden faydalanamayan insanlara su kuyuları açarak destek olduklarını ifade etti.

 Ellerinde bidonlarla kilometrelerce yol gidip hayvanların da faydalandığı bulanık suya ulaşan ve bu suyu  içmek zorunda kalan insanlara tanık olduklarına dikkat çeken Öztekin, bu tablonun yaşanmaması için Cansuyu olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Hayırseverlerin destek ve dualarıyla bu denli önemli bir hayra imza attıklarını kaydeden Öztekin, bu tür hayır faaliyetlerinin artması için duyarlı olan herkese harekete geçme çağrısında bulundu. 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.