Ceylan’ dan, Süt Üreticilerine Müjde! « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:17

Ceylan’ dan, Süt Üreticilerine Müjde!

AK Parti MKYK ve Tarım Orman Komisyon Üyesi, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan süt üretimi yapan çiftçilere müjde verdi.

Ceylan’ dan, Süt Üreticilerine Müjde!
Son Güncelleme :

02 Kasım 2020 - 11:58

AK Parti MKYK ve Tarım Orman Komisyon Üyesi, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan süt üretimi yapan çiftçilere müjde verdi.

Çiğ süt destek primi ödemelerinin 3 ay erkene çekildiğinin müjdesini veren Ceylan, bununla birlikte artan maliyetler karşısında süt üreticilerine gelir sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

40 kuruşluk çiğ süt destek primi ödemelerinin 3 ay erkene çekildiğini açıklayan Ceylan, “Hükümetimiz süt üretimi yapan üreticilere litrede 40 kuruşluk çiğ süt destek primini ödemelerini 3 ay erkene çekerek Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları içinde gerçekleştirilecektir. İlk etapta Temmuz ve Ağustos aylarına ait destek ödemeleri bu hafta sonu ödenmeye başlayacaktır. Üreticimize hayırlı olsun” dedi.

2200 Çorum çiftçisinin 3,5 Milyon TL destek alacağını hatırlatan Ceylan, desteklerin Çorum çiftçisine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Hükümet olarak her zaman besicilere ve süt üreticilerine desteklerinin devam ettiğinin altını çizen Ceylan, koronovirüs sürecinde süt üreticisi ve besicilerini korumak amacıyla, işletmelere yem desteğinin verildiğini hatırlattı.

Salgın sürecinde, süt üreticisi ve besicileri korumak amacıyla, yıl içerisinde küçük aile işletmelerine yem desteği verdiklerine işaret eden Ceylan, “20 başa kadar sağmal dişi sığırı olan işletmelere hayvan başına 65 lira, 20 başa kadar besilik erkek sığırı olan işletmelere hayvan başına 65 lira, 50 başa kadar anaç koyun keçisi olan işletmelere hayvan başına 6,5 lira yem desteği verilmiştir ve bu destekler verilmeye devam edecektir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.