Ceylan, “Eczacılık Kutsal Bir Görevdir” « Çorum Gündemi

19 Mayıs 2022 - 21:09

Ceylan, “Eczacılık Kutsal Bir Görevdir”

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Emine Şefkat Güler ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırladı.

Ceylan, “Eczacılık Kutsal Bir Görevdir”
Son Güncelleme :

14 Aralık 2021 - 16:41

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Emine Şefkat Güler ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırladı.

Milletvekilini TBMM’de ki makamında Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Emine Şefkat Güler, Genel Sekreter Ecz. Arif Sami Bozdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Yasemin Bozdoğan, Türkiye Eczacılar Odası Büyük Kongre Delegeleri Ecz. Süleyman Koca ve Ecz. Mustafa Göbelek ziyaret etti.

Misafirlerini TBMM’de ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Ceylan, nazik ziyaretleri için Eczacılar Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Emine Şefkat Güler, Milletvekili Ceylan’a eczacıların sorunlarına yönelik talep ve önerini sundu.

Eczacıların mesleki sorunları ve mesleğin geliştirilmesi için önerilerin dile getirildiği ziyaretin ana gündemi, kamu eczacılarının özlük hakları oldu.

Eczacılığın kutsal bir görev olduğunu ifade eden Milletvekili Ceylan, “İnsanlığın var olduğu en eski tarihlerden beri bilinen belki de en eski meslek gruplarından biri olan eczacılık mesleği, insan sağlığını iyileştirmek gibi son derece kutsal bir görevi üstlenmektedir” dedi.

Eczacıların pandemi sürecinin gizli kahramanları olduğunu kaydeden Milletvekili Ceylan, “Eczacılarımız, mahallelerimizin danışmanları, dostları, dert ortaklarıdır. Pandemi sürecinde ve pandemi sonrasında da bu sürecin gizli kahramanlarıdır. Sağlığın en önemli ayağı, birinci basamak sağlık kuruluşu olan eczacılarımızın, sağlığa sunmuş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eczacılara ayrı bir destek verdiğini anlatan Milletvekili Ceylan, “Gizli kahramanlarımız olan eczacılarımız, pandemi sürecinde cephenin en ön safında mücadele ettiler. Bugün Türkiye’de 84 milyon vatandaşımız serbest eczanelerden, istedikleri eczanelerden ilaçlarını alıyorlar. 20 yıllık sağlıktaki dönüşüm sürecinin yaşanması, eczacılarımızın müşteri portföyünün artmış olmasıyla iş yükleri arttı ama bunun yanı sıra Cumhurbaşkanımızın da eczacılarımıza olan ilgisini, desteğini de biliyoruz ve görüyoruz” şeklinde konuştu.

Eczacıların sorun ve taleplerine sahip çıkmaya devam edeceğini sözlerine ekleyen Milletvekili Ceylan, halkla bire bir temasın en yoğun olduğu sektörlerden biri olan eczacılığın, toplumun da en çok sevilen meslek dallarından biri olduğunu söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.