ÇORİMDER’den Cübbeli Ahmet’e Tepki! « Çorum Gündemi

19 Ekim 2021 - 17:23

ÇORİMDER’den Cübbeli Ahmet’e Tepki!

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün İmam Hatip Liselerine dair yaptığı açıklamalara ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz tepki gösterdi.

ÇORİMDER’den Cübbeli Ahmet’e Tepki!
Son Güncelleme :

24 Eylül 2021 - 11:56

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün İmam Hatip Liselerine dair yaptığı açıklamalara ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz tepki gösterdi.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet lakabıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, 22 Eylül’de katıldığı bir televizyon kanalından skandal bir çıkışa imza attı. Anne ve babalara seslenen Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata yerine düz ortaokul ile liselere gönderin. Düz lisede çocukların daha az hasarla çıkacaktır” iddiasında bulundu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, bu çıkışa ilişkin açıklamalara tepki gösterdi.

Boyraz, CNNTÜRK Televizyonunda “Tarafsız Bölge” programının konuğu tarafından yanlış ve eksik bilgiden kaynaklı yapıldığına inandığımız açıklamalarla her platformda ortaya çıkması muhtemel olan tekil örnekler üzerinden koskoca bir camianın hedef alınması ve genelleyici bir yaklaşım içinde olunması, İmam Hatip camiası olarak bizleri üzmüş ve rahatsız etmiştir” dedi.

İmam hatip okullarının yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam ilimlerinin öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumları olduğunu belirten Boyraz, Kurulduğu günden beri ülkemiz için çalışan okullarımız bundan sonrada hizmet etmeye, katma değer üretmeye, kaliteli ve nitelikli insan yetiştirmeye devam edecektir. İmam Hatip okulları kimi çevrelerin hedef göstermesine ve engelleme çabalarına rağmen milletimizin büyük bir özveri ile sahip çıktığı eğitim kurumları olmuştur” şeklinde konuştu.

İmam Hatip okullarının ülkemizin zengin tarihî tecrübesinden süzülerek ortaya çıkan örnek bir eğitim modeli olduğuna vurgu yapan Boyraz, “Olumsuz bireysel örneklerden yola çıkarak imam hatip modelini tümüyle itham etmek, hakikate dayanmayan zanlarla bu modele dair olumsuz algı oluşturmaya çalışmak milletimizin emeğine ve bu okullara emek veren binlerce insana ve yüzbinlerce öğrencimize yapılmış bir haksızlıktır. Ülkemizin içeride ve dışarıda pek çok sorunla mücadele ettiği bir süreçte İmam Hatip okullarını gündem malzemesi yapmaktan sakınmak, toplumsal birlik ve kardeşliğimize zarar verici yaklaşımlardan uzak durmak başta ilim adamları ve kanaat önderleri olmak üzere herkesin ortak sorumluluğudur” diye konuştu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve ÇORİMDER olarak hiçbir suni tartışmanın tarafı olmayacaklarının altını çizen Boyraz, “Gençlerimizin eğitimine her zaman destek olacağımızı, ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğimizi, çalışmalarımız sırasında birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin her zaman önceliğimiz olacağını kamuoyuna saygıyla beyan ederiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.