Çorum Sağlık-Sen Medarı İftiharımızdır « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 18:29

Çorum Sağlık-Sen Medarı İftiharımızdır

İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Üyesi AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu Sağlık-Sen Çorum Şubesini ziyaret etti.

Çorum Sağlık-Sen Medarı İftiharımızdır
Son Güncelleme :

30 Eylül 2020 - 8:46

İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Üyesi AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu Sağlık-Sen Çorum Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette yaptığı konuşmada Kavuncu, “Bizleri kabul eden, misafirperverliğin en güzel örneklerinden birini gösteren Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet bey tarafından dile getirilen sağlık çalışanlarının sorun ve talepleriyle ilgili olarak; Öncelikle ve özellikle pandemi döneminde canla başla çalışan sahanın kahramanı olan sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

“Her zaman fedakar bir şekilde özveri ile görevlerini yerine getiren, insan sağlığına hizmet eden sağlık çalışanlarının yüzünü güldürmek hepimizin görevidir” diyen Kavuncu, “Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz ve olmamalı. Bu konuların çözümü noktasında herkes üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmelidir. Sağlıkta şiddetin hala devam ediyor olması kabul edilemez. Sağlıkta şiddet yasasının çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çıkarılan kanun hala şiddeti önleyemiyor ise o zaman kanun ya tekrar gözden geçirilmeli, eksiklik varsa ivedilikle giderilmeli ve uygulayıcılar tarafından da kanun, şiddeti önleyecek şeklide uygulanmalıdır” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının yıllardır döner sermaye adaletsizliğinden ve performans uygulamalarından mağdur edildiğini belirten Kavuncu, “Ek ödeme yönetmeliğinin haklı ve adaletli bir uygulama olmadığını sendikacılık yaptığım dönemlerden biliyorum. Bu yönetmeliğin ivedilikle tüm sağlık çalışanlarını memnun eder hale getirilmesi için üzerime düşen bir yükümlülük olması halinde gereğini yerine getireceğimin bilinmesini istiyorum. Sağlık-Sen Çorum’da medarı iftiharlarımızdandır. Sağlık-Sen Çorum’da gerek üye sayısıyla gerekse de mücadele azim ve kararlılığı ile her zaman Memur-Sen’in parlayan yıldızlarından olmuştur. Bu kendiliğinden oluşan ve gelen bir başarı öyküsü değildir. Bu başarıda başkan ve ekibinin mücadele ruhu, dürüstlüğü, iletişim becerisi, gayreti, çalışkanlığı en büyük etkendir. Sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerine ilişkin başkanın verdiği bilgilerin takipçisi olacağımın bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı’da, sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerine ilişkin istişarede bulunmak üzere sendikalarını ziyaret eden AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.