Çorumlu Çiftçilerin Kuyruk Çilesi! « Çorum Gündemi

4 Aralık 2021 - 08:27

Çorumlu Çiftçilerin Kuyruk Çilesi!

Çorum Tarım İl Müdürlüğünde işlerini görmek için yaşadıkları sıra çilesi çiftçilerin tepkisine neden oldu.

Çorumlu Çiftçilerin Kuyruk Çilesi!
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 11:50

Çorum Tarım İl Müdürlüğünde işlerini görmek için yaşadıkları sıra çilesi çiftçilerin tepkisine neden oldu. Tarım İl Müdürlüğünde oluşan sosyal mesafesiz uzun kuyruklar görenleri çileden çıkardı.

Çorumlu çiftçilerin kayıt yenileme, dosya güncellemedeki formalite ve uygulama usulu, tam bir çileye dönüşüyor.

Çoğu 65 yaş üstü olan çiftçi, ÇKS için müracaat dosyası almak veya sattığı ürünün faturasını teslim etmek için pandemi kurallarının hiçe sayıldığı ayrı ayrı gişelerde sosyal mesafeye uyulmayan kuyruklara girmek zorunda bırakılıyor.

Tarım İl Müdürlüğünde işlerini görmek için uzun süre beklediklerini dile getiren çiftçiler, yaşanılan koronavirüs salgınında saatlerce kuyrukta beklediklerini söylediler.

Uzun süre beklediklerini görmelerine rağmen önlem almayan yetkililere tepki gösteren çiftçiler, dertlerini kime anlatacaklarını bilemediklerini ifade ettiler.

2020 nin desteklerinden yararlanmak isteyen çiftçilerin müstahsil makbuzunu beyan etmek için ayrı yerde, dosya teslim etmek için ayrı bir yerde beklediklerini ifade eden çiftçiler, “Bir sürü arkadaşımız işlemini yapıp sorununu gidermeden evinin yolunu tutuyor. Destekleri almak için kuyruklarda bekliyoruz. Yetkililerden bu soruna derhal çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

Verilen desteklerden memnun olduklarını belirten Çiftçiler, aldıkları yardımlar için dua edecekleri yerde, kuyruklarda çektikleri çile karşısında beddua eder hale geldiklerini kaydettiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.