“Dedikodulara Ayıracak Vaktimiz Yok” « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 12:53

“Dedikodulara Ayıracak Vaktimiz Yok”

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, son günlerde gündemi meşgul eden söylentilere cevap verdi.

“Dedikodulara Ayıracak Vaktimiz Yok”
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2019 - 6:57

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, son günlerde gündemi meşgul eden söylentilere cevap verdi.

Çorum’un güçlü bir şekilde 2023 vizyonuna yürüyeceğini belirten Ağgın, dedikoduyla harcayacak vaktinin olmadığını, iddiaları ortaya koyanları da samimiyseler gereğini yapmaya çağırdı.

Sayıştay raporlarıyla ilgili isim vermeden CHP Belediye Meclis üyelerinin yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Başkan Aşgın, “Dedikoduyla harcayacak vaktimiz yok, dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız. Bizim çok çalışmamız lazım biz ileriye bakıyoruz” dedi.

“Eğer bu şehri seviyorlarsa ve sevmekte de samimilerse önümüzü açsınlar. Zaten devletin resmi kurumları ortada, gerekeni mutlaka onlar yapacaktır” ifadelerini dile getiren Aşgın, bu şehrin fitne, dedikodu, onu şunu dedi, bu bunu dediyle harcayarak bir dakikasının bile olmadığını vurguladı.

Çorum’un güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna yürüyeceğini anlatan Aşgın, “Önümüze takoz olanlar varsa basar geçeriz. Onlar kenarı çekilip kendi pisliklerinde dedikodularına devam etsinler. Onlar hiç olmadık şeylerin peşinde koşsunlar, dursunlar biz bu şehre hizmet noktasında yarış atı gibi koşmaya devam edeceğiz. Biz onlara değil, Çorum’un vizyonuna, marka şehrine ve geleceğine bakıyoruz” açıklamasında bulundu.

Söz konusu kişilerin sayısının da 3-5 civarında olduğunu ve onların da gözünün sürekli dikiz aynasında olduğunu ileri süren Başkan Aşgın, “Eğer şu raporda, bu raporda samimiysen gereğini yap. Samimiyetini göster, bizi meşgul etme. Bizim şehrimizin gündemini basit dedikodu, aldığımız duyumlarla falan meşgul etmeye ve barış ve sevgi iklimini zedelemeye kimsenin hakkı yoktur. Ben Halil İbrahim Aşgın olarak da buna asla müsaade etmeyeceğim. Sadece şunu diyeceğim; kenara çekil kardeşim. Çekilmezsen üzerine basar geçeriz. Çünkü bizim yapacak çok işimiz var. Sizinle uğraşacak vaktimiz yok” diye konuştu.

“Eğer bu sözleri şahsi ve siyasi ikbaliniz için değil de bu şehrin faydasına olduğu iddiasındaysanız gelin oturup konuşalım” çağrısında bulunan Başkan Aşgın, “Siyasi rant peşinde, şovmenlik peşinde, desinlerin peşindeyseniz bu şehrimize ihanettir. Bu şehrin kültür, sanat, edebiyat, ekonomi sporda alacağız en yükseğe kaldıracağız. Bu konuda elimiz açıktır. Bize yumrukla gelirsen yumrukla karşılık görürsün” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.