Ezanı Güzel Okuma İl Birincisi Sefa Kırcı Oldu « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 14:08

Ezanı Güzel Okuma İl Birincisi Sefa Kırcı Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Din görevlileri arasında her yıl düzenlenen yarışmalar devam ediyor.

Ezanı Güzel Okuma İl Birincisi Sefa Kırcı Oldu
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2019 - 15:30

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Din görevlileri arasında her yıl düzenlenen yarışmalar devam ediyor. Bu yıl da “Ezanı Güzel Okuma Yarışması” 19 Mayıs 2019 tarihinde Ulucamii’nde gerçekleştirildi.

İl ve İlçe Merkez genelinde 6 din görevlisinin katıldığı yarışmada, İl Müftü Yardımcısı Addullah Pamuklu’nun başkanlığındaki jüri, Müftü Yardımcısı Adnan Bıyık, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Nadir Karakuş, Ortaköy İlçe Müftüsü Muammer Şahin, İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Kasım Madan, İl Vaizi Mustafa Tokmak ve Ulucami Müezzini Hasan Çakmak’tan oluştu.

Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında kıyasıya yarışan Din Görevlileri arasında, Çorum-Merkez Akşemseddin Cami İmam Hatibi Sefa Kırcı birinci olurken Ortaköy Merkez Cami Metin Baytutar ikinci, Sungurlu Ulucami Camii İmam Hatibi İbrahim Kablan üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacıların ödülleri İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu ve Jüri Heyeti tarafından takdim edildikten sonra yarışmaya katılan Din Görevlileri ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yarışmada İl birincisi olan Çorum-Merkez Akşemseddin Cami İmam Hatibi Sefa Kırcı Çorum’u temsilen Karadeniz Bölge yarışmasında yarışacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.