Gençlik Obası Görkemli Bir Törenle Hizmete Açıldı « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 18:08

Gençlik Obası Görkemli Bir Törenle Hizmete Açıldı

Türkiye’nin oba konseptindeki ilk gençlik kampı,  Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Gençlik Obası Görkemli Bir Törenle Hizmete Açıldı
Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 15:56

Türkiye’nin oba konseptindeki ilk gençlik kampı,  Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın bir seçim vaadini daha yerine getirdi. Çorum Belediyesi tarafından inşa edilen Çorumlu Obası Gençlik Kampı hizmete açıldı. Sıklık Tabiat Parkı içerisine 8 dönümlük alan üzerine yapılan, 10 çadır, 1 otağ ve 1 sosyal tesisin bulunduğu Çorumlu Obası Gençlik Kampının açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da katıldı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri ve protokol üyelerinin de hazır bulunduğu açılış törenine ilgi yoğun oldu.

Oba çadırlarının gezilmesinin ardından açılış konuşmaları yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Çorum Milletvekilleri Erol Kavuncu, Oğuzhan Kaya, Ahmet Sami Ceylan, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan yaptıkları konuşmada Çorumlu Obası Gençlik Kampı’nın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye’de oba konseptinde ilk gençlik kampını Çorum’a kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Obamızda 10 tane küçük çadırımız var. Bunun içerisinde 10 kişiye kadar yatılı olarak kalınabiliyor. Büyük bir otağımız var. Otağımızda da 150 kişiye kadar etkinlik yapılabiliyor. Arkasında da ahşaptan oluşan bir sosyal tesis alanımız bulunuyor. Etrafında ise geleneksel sporlarla ilgili etkinlik alanları mevcut” dedi. Gençlerin yatılı olarak da kalabilecekleri Çorumlu Obası’nın geleneksel sporların da yaşatılacağı bir yer olacağını belirten Başkan Aşgın, “Çorumlu Obası Gençlik Kampı şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından obanın açılış kurdelesi dualarla kesildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.