İlk Kurban Bağışını Müftü Yaptı « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:16

İlk Kurban Bağışını Müftü Yaptı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) vatandaşların kurban bağışlarını Diyanet Vakfı güvencesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla kardeşlik için yola çıkıyor.

İlk Kurban Bağışını Müftü Yaptı
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2019 - 8:56

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) vatandaşların kurban bağışlarını Diyanet Vakfı güvencesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla kardeşlik için yola çıkıyor.

KURBAN STANDININ İLK BAĞIŞINI MÜFTÜ BİÇER YAPTI
Çorum İlk Müftüsü Muharrem Biçer, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” diyerek bu yıl ki Kurban Bağış Standı açılışını da yaparak ilk kurban bağışını kendisi yaptı.

Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çorum Şubesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda merkez saat kulesi yanı Hürriyet Parkı’nda önünde, vatandaşların vekalet yoluyla kurban bağışlarını rahatça yapabilmeleri için kurban bağışı standı açıldı.

Çorum İl Müftülüğü ve TDV Çorum Şubesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından müştereken düzenlenen Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonuna yardımcı olmak amacıyla, yurt içinde ve yurt dışında açlık ve yoksulluk içerisinde olanlara ulaştırılmak üzere 2019 yılı için kurban standını açtı. Stant açılışına Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer, TDV Çorum Şubesi Temsilcisi Mustafa Ersoy ve TDV Şube İşlemleri Görevlisi Ramazan Tarık Gökçe ile Kurban Standı Din Görevlileri katıldı.

İl Müftüsü Muharrem Biçer, kesilen kurban etlerinin yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, Kur’an kursu ve öğrenci yurtlarında barınan öğrencilere, yurtdışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika, Afganistan, Pakistan, Arakan başta olmak üzere Orta Asya, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Kafkasya olmak üzere toplam 149 Ülkede vekalet yoluyla kurban kesimiyle Türkiye Geneli 500 bin hisse kurban kesim hedefiyle vatandaşların adına ulaştırılacaklarını söyledi.

Müftü Biçer, Söz konusu vekalet yoluyla kurban bağış standının Arefe günü 10 Ağustos 2019 tarihi akşamına kadar açık kalacağını belirtti.

KURBAN BEDELİ : YURTİÇİ 890 TL, YURTDIŞI 725 TL
Vatandaşların vekaletle yoluyla kurban kesim taleplerine, açılan stantlarda din görevlileri tarafından yardımcı olunacağını ifade eden İl Müftüsü Muharrem Biçer, Vekalet Yoluyla Kurban Kesim ücretlerinin tüm masraflar dâhil 2019 yılında yurt içinde 890 TL, yurt dışında 725 TL olduğunu söyledi.

İl Müftüsü Muharrem Biçer, “Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile kurbanlarını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşların bilgilendirilmeleri ve onların ilgili banka şubelerine kurban bağışı ücretlerini yatırmalarına yardımcı olmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda Çorum Saat Kulesi yanı Hürriyet Parkı önünde kurban standımızı açtık. Vatandaşlarımız kurbanlarını ister İl Müftülüğümüze gelerek, ister TDV Çorum Çarşı Şubemize gelerek, ister saat kulesi yanındaki kurban standımıza gelerek ister Cami ve Kur’an Kurslarımızdaki Din Görevlilerimiz aracılıyı ile isterlerse de ilgili banka şubelerinden kendileri yapabilirler. Ayrıca, vekâlet yoluyla kurban kestirecek vatandaşların kurban bedellerini yine internet adresimiz olan //bagis.tdv.org.tr/ adresinden de kendileri yapabileceklerdir.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.